kocaeli , 24-09-2019

Kocaeli Anneleri'nden dikkat çeken kampanya

İlimizin aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Kocaeli Anneleri Derneği, önemli bir kampanyaya daha imza attı

10:24:03 | 2019-05-27

Kocaeli Anneleri Derneği, farkındalık yaratan çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen 'Bu bayram bir çocuk da sen sevindir' kampanyası, diğerlerinden farklı olarak geniş kitlelere ulaşarak büyük bir iyilik hareketine dönüştü. 'Ütülü mendilin içine harçlık konan neslin çocukları, şimdilerin anneleri; Bu bayram çocukların gülümsemesi için el ele ver!' sloganıyla yapılan çağrıya her kesimden destek geldi. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya Kocaeli'yi aşarak, yurt içi ve yurt dışındaki hayırseverlere ulaştı. Bağışçıların katkılarıyla 800’ü aşkın çocuk için alınan bayramlıklar, dernek yönetimi ve üyeleri tarafından dağıtılmaya başlandı.

HER KESİMDEN DESTEK

Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya yaptığı konuşmada "Dernek olarak şimdiye kadar çok güzel duygular ve özel anlar yaşadık. Ama bu kampanya çok farklıydı. Bizlere destek olan, çocuklarımıza bayramlık almak için bize ulaşan güzel yürekler. Saygıdeğer bağışçılarımız kampanyaya destek olmakla kalmadı, herkese açık gerçekleştirdiğimiz paketleme kısmına yardım ederek bizlerle birlikte tüm güçleriyle çalıştılar. Bu bizim için büyük bir onur ve mutluluk. Her yerden, Türkiye'nin pek çok ilinden ve yurt dışından destek olan sevgili arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, teyzelerimiz, amcalarımız, abilerimiz. Bu gurur hepimizin, bu sevinç, bu mutluluk, bu huzur hepimizin. Bizlere güvenerek bu yolda gönülden destek veren tüm hayırseverlere, yönetim kuruluma ve üyelerime teşekkür ediyor, minnet ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Kocaeli Anneleri önümüzdeki sezonda yeni projeleriyle eğitime, üretime destek vererek kadın ve çocuklara yönelik çalışmalarına devam edecek.
ETİKET :   Kocaeli Anneleri Derneği Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya

Tümü