kocaeli , 29-09-2020

Kocaeli Anneleri’nden anlamlı etkinlik

Kocaeli Anneleri Derneği birbirinden anlamlı sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor, bu kez evde kendi yaptıkları yiyecekleri Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle paylaştı

13:02:23 | 2020-01-17

Kocaeli Anneleri Derneği, tıp fakültesinin kütüphane bölümünde yüzlerce öğrenciyle bir araya geldi. Dernek üyeleri kendi yaptıkları yiyecekleri dayanışma kapsamında öğrencilerle paylaştı. Annelerini ve yaptıkları keklerini özleyen öğrenciler kısa bir süre de olsa dernek üyelerinin yaptığı keklerin, sarmaların, böreklerin kokusuyla aile hasretini giderdi.

 

 

ANNELİK EVRENSELDİR

Duygu ve görüşlerini açıklayan Kocaeli Anneleri Dernek Başkanı Hande Kaya, “Biz anneyiz! Sadece kendi çocuklarımızın değil, çevremizdeki tüm çocukların da annesi olduğumuz bilinciyle elimizden geldiği kadar hepsine dokunmaya çalışıyoruz.  Ailelerinden uzakta Şehrimize misafir olan gençlere anne masası hazırladık. İstedik ki ailelerinden uzakta onların özlemiyle olan kardeşlerimize ev sahipliğimizi gösterelim. Ders çalışırken sevgiyle yaptığımız börekleri, poğaçaları yesinler, sardığımız sarmalarla özlem gidersinler diye çıktık yola, devamı gelecek. Yalnız olmadıklarını, anneliğin evrensel olduğunu her fırsatta hissettireceğiz” diyerek öğrencilerin gönlünü fethetti.

 

Öğrenciler etkinlikten duydukları memnuniyeti, sosyal medya hesaplarında dernek hashtagını da ekleyerek paylaştı.  Etkinliğe genç öğrencilerin yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan da katıldı.
ETİKET :   Kocaeli Anneleri Derneği annelik sıcaklık samimiyet yiyecek paylaşım kocaeli üniversite sosyal sorumluluk proje öğrencilik

Tümü