kocaeli , 19-09-2020

Keşfedilmemiş Çocuklar filmi

“Keşfedilmemiş Çocuklar” filminin galası Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi

11:42:47 | 2019-10-02

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneğinin katkılarıyla yönetmenliğini  Bülent Terzioğlu ve Korkmaz Yalınkılıç'ın yaptığı Kocaeli'de gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması, aynı zamanda da spora yönelmesini amaçlayan ve sosyal sorumluluk projesi olan “Keşfedilmemiş Çocuklar” filminin galası Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

YOĞUN KATILIM VARDI

41 Burada AVM’de gerçekleşen galaya, ValiHüseyin Aksoy’un yanı sıra Deniz Eğitim öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İlk Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Dernek Başkanı Ömer Karataş ve çok sayıda davetli katıldı.

 

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE

Vali Hüseyin Aksoy gala öncesi yaptığı konuşmasında, “Bugün bir filmin galası için bir aradayız. Bu film özel bir film. Gençlerimizin bağımlılıkla mücadele konusunda fikir sahibi olmaları ve onların daha bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sunacağını değerlendirdiğimiz bir film. Dünyanın en önemli sorunlarından birisi bağımlılıktır. Ülkemizde de bu sorun önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Devletin bütün kurumları önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Kocaeli’de de bağımlılıkla mücadele komisyonumuz belirli aralıkla toplanarak çalışmaları gözden geçiriyor ve alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmaları büyük bir tizlikle yürütüyor. Özellikle bağımlılık birçok başlığı kapsıyor. En önemlisi uyuşturucu madde bağımlılığı, sigara ve alkol bağımlılığı ile elektronik bağımlılıktır.

 

GENÇLER DUYARLI HALE GELMELİ

Bu konuda çok önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor ve gençlerimizin daha duyarlı hale gelebilmesi için büyük gayret gösteriliyor. Birçok kurumun yürüttüğü önemli çalışmalar var. Bu çalışmalardan biri de bugün bu filmin ortaya çıkmasıyla gerçekleşiyor. Bir yapımcı arkadaşımız böyle bir noktada hem film yapma gayreti gösterdi. Bugünde bunu gösteriminde bir aradayız. Burada önemli olan toplumda belirli bir duyarlılığın sağlanmasıdır. Başta yapımcı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyen Sayın Valimiz filmin toplumda farkındalık oluşturması temennisinde bulundu.

Konuşmalarının ardından rap sanatçısı Erdem Yalman’ın seslendirdiği şarkılar büyük beğeni topladı.

Vali Hüseyin Aksoy ile protokol üyeleri günün anısına toplu fotoğraf çektirdikten sonra “Keşfedilmemiş Çocuklar” filmini izlediler.

 
ETİKET :   kocaeli vali hüseyin aksoyy film gala sinema sanat gelişim duyarlılık çocuk keşfedilmemiş çocuklar

Tümü