kocaeli , 28-02-2020

‘Kepçe kulak’tan bir günde kurtulun!

Estetik açıdan sizi rahatsız eden kepçe kulak sorunundan küçük bir operasyonla kurtulabileceğinizi ve aynı gün eve dönebileceğinizi biliyor muydunuz?

11:50:15 | 2019-07-01

Kepçe kulak, ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak görülen bir sorun. Temelde vücudun genel işleyişinde bir etkisi olmayan, dolayısıyla tam olarak bir hastalık olarak nitelendirilemeyen bu durum; estetik açıdan bireyleri fazlasıyla rahatsız etmesi nedeniyle estetik cerrahi kliniklerindeki uygulamalara sıklıkla konu oluyor.

‘Yelken kulak’ olarak da adlandırılan kepçe kulak sorunu, kulakta en yaygın olarak görülen şekil bozukluğu ve genellikle kulak bölgesinde yer alan kıkırdakların gevşekliğinden veya kulak kıvrımlarının yetersizliğinden kaynaklanıyor. Doğumsal olarak görülüyor; anne ya da babada kepçe kulak sorunu varsa, çocuklarda da görülme olasılığı yükseliyor.

Genellikle her iki kulakta birden görülmekle birlikte bazı kişilerde sadece bir kulak kepçe kulak görünümünde olabiliyor. Kadınlar, bu sorunu genellikle açık bırakılan saçlarla gizleyebilse de erkekler sorunun düzeltilmesi amacıyla estetik operasyona daha sık başvuruyor.

Estetik açıdan problem oluşturmasından dolayı kişilerde öz güven eksikliği ve benlik saygısının azalması gibi psikolojik sorunlara yol açan kepçe kulak sorunu, son yıllarda estetik operasyonların kolaylaşmasıyla modern ve basit teknikler kullanılarak tedavi edilebiliyor.

 

 

AYNI GÜN EVE DÖNEBİLİRSİNİZ

Okula başlayan çocukta kepçe kulak sorunu, arkadaşları tarafından hoş karşılanamayacağı için öz güven eksikliğine, sosyal ve psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Bu nedenle kepçe kulak düzeltilmesi için en uygun zaman okul öncesi olmakla birlikte, ameliyat her yaş grubunda yapılabiliyor.

Estetik cerrahi kliniklerine ameliyat için başvuran kişiler ise genellikle genç erişkinler oluyor. Kepçe kulak düzeltme ameliyatları erişkinlerde lokal, çocuklarda genel anestezi altında yapılıyor.

Ameliyat, kulak kepçesi kıkırdaklarını kalıcı dikişlerle şekillendirmeyi içeriyor. Yaklaşık olarak 1-1,5 saat kadar süren operasyon sonrası kişi evine dönebiliyor. Kıkırdaklar alışkın olduğu şekle dönme eğiliminde olduğundan, ameliyat sonrası dönemde kıkırdak şekillenmesi için kişilere 4-6 hafta süreyle kulaklarını kapatacak şekilde özel bantlar kullanılması öneriliyor. Operasyon sonrası 7-10 gün içinde iyileşme sağlanıyor ve 2-3 hafta içinde kulaklar daha iyi bir görünüme kavuşuyor.Sizde ya da çocuğunuzda kepçe kulak sorunu varsa, bu durumun sık uygulanan bir estetik operasyonla düzeltilebildiğini göz önünde bulundurarak estetik cerrahi kliniklerine başvurabilir, ameliyatla pek çok olası sosyal ve psikolojik sorunu önleyebilirsiniz.

 

İLETİŞİM

Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sk.

No:23 K:2 D:2 İzmit

Web: www.ilgidincok.com

Telefon: 0505 154 46 48

Facebook: /drilgidincok

Instagram: @drilgidincok
ETİKET :   ilgi dinçok doktor estetsiyen cerrahi müdahale ameliyat estetik kepçe kulak kulak kurtulun kocaeli life

Tümü