kocaeli , 26-10-2020

Kartepe'nin turizm elçileri

Kartepe Turizm Derneği yeni dönem hazırlıklarını tamamladı, sezonu açtı

12:05:32 | 2020-10-15

Kartepe Turizm Derneği, yeni dönem hazırlıklarını tamamlayarak sezonun açılışını yaptı. Dernek üyelerinin bir araya geldiği toplantıda şu açıklama yapıldı:

 

"Kocaeli’de kış turizmi denilince ilk akla gelen yer olan Kartepe, İstanbul’a olan yakınlığından dolayı çekim merkezi olmayı her geçen yıl üstüne koyarak arttırmakta olup, biz esnaflar olarak gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamaktan ve onları bölgemizde üzülmeden en güzel şekilde ev sahipliği yapmaya çalıştığımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Kışın kar yağması ile birlikte yollardaki trafik yoğunluğundan dolayı yaşanan bazı olumsuzluklar maalesef biz esnafların kamuoyunda olumsuz şekilde lanse edilmemizden dolayı üzüldüğümüzü Kartepe Turizm Derneği Yönetimi ve Üyeleri olarak belirtmek isterim.

Bizler iyi niyet çerçevesinde bölgemize gelen ziyaretçileri müşteri gibi değil evimize gelen misafir gibi görüp, ağırladığımızı içtenlikle kamuoyu ile paylaşmak isterim. Gelen misafirlerimiz maalesef yoğunluktan dolayı araçlarını gelişi güzel boş buldukları her yere park edip, piknik yapmak ve vakit geçirmek için araçlarını bıraktıkları yerlerin yol boyunca hizmet veren esnaf arkadaşlarımıza ait otoparklar olduğunu bilmedikleri için gelen misafirlerle işletmeci arkadaşlarla hiç hoş olmayan tartışmalara maruz kalmakta ve bu tartışmalar yetkili kurumlara ve basına çok farklı yansıtılmaktadır.

Öncelikle gelen misafirlerimizin ormanda gelişi güzel ateş yakıp ve piknik yapmaları kesinlikle yasaktır. Biz bölge esnafları olarak işletmelerimize ait yerlerimizi çok ciddi kiralarla orman bakanlığından kiralamış olup, devletimize ve bölgemize ekonomik katkı sağladığımızı bu nedenlerden dolayı size gelen şikayetlerin Kartepe turizm derneği olarak bizlere de istişare edildikten sonra basına yansıtılmasını önemle rica ederiz.
ETİKET :   kartepe turizm derneği kartepe sezon açılış turizm kocaeli

Tümü