kocaeli , 17-06-2019

Kartepe'de Gastronomi Kongresi başlıyor

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi İşbirliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Gastronomi Turizm Araştırmaları Kongresi 20-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek

16:28:35 | 2018-09-19

Kartepe Belediyesi ile KOÜ işbirliğinde Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ev sahipliğinde 20-22 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Gastronomi Araştırmaları Kongresi için bütün hazırlıklar tamamlandı. 

TURİZM KENTİ KOCAELİ

Sanayi kenti olmasının yanı sıra tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle turizme elverişli olan ilimiz, mutfak kültürü ile gastronomi turizmine hayat veriyor. Bu alanda uluslararası nitelikte düzenlenecek olan Uluslararası Gastronomi Turizm Araştırmaları Kongresi, kentimizin turizm değerleri ile tanınması bakımından büyük önem taşıyor. Kongreye Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’de destek veriyor. 

AKADEMİSYENLER KONGREDE KONUŞACAK

Yurtiçi ve yurtdışı toplam 83 bilimsel çalışmanın sunulacağı Uluslararası Gastronomi Turizm Araştırmaları Kongresi, ülkemizden ve 7 farklı ülkeden gelen farklı kültür ve disiplindeki akademisyenleri ağırlayacak. Ayrıca kongre, gastronomi alanında uzman şeflerin gösterileriyle görsel bir şölene dönüşecek.
ETİKET :   Kartepe Belediyesi Uluslararası Gastronomi Turizm Araştırmaları Kongresi Kocaeli Üniversitesi

Tümü