Karma Heykeller Sergisi Açıldı

PAYLAŞ

Kakule Atölye tarafından Karma Heykeller Sergisi düzenlendi

Eski Gar Binası Sanat Galerisi’nde gerçekleşen sergiye katılım yoğun oldu. Atölyenin kurucusu ve eğitmeni olan Yasemin Demirel ve Selma Piro, Aynur Özin, Ceren Acurman, Belma Büyükarman, Cengiz Toker, Suna Küçükköse, Handan Atılgan, Serap Barış, Elif Kalecier, Ata Ruacan, Pınar Katırcıoğlu, Kübra Dirlik, Ayşenur Selek, Egemen Filiz ve Özgür Filiz’in hazırladığı 45 figüratif heykel, ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

ÖZGÜN ÇALIŞMAYI SEVİYORUM

Atölye öğrencilerinden Selma Piro, haftada 2 ya da 3 kez atölyede çalışmalar yaptıklarını ve bu eserlerin bu şekilde ortaya çıktığını belirtti. Piro eseri için “Buna aslında bir rölyef çalışması da diyebiliriz. 3 yıldır atölyedeyim ve bu benim 3. sergim. Bu eserimde gücü sembolize etmeye çalıştım. Özgün çalışmayı seviyorum” dedi.

YAŞAMINIZIN RENKLERİ HEP CANLI KALSIN

Sergide bir konuşma yapan Belma Büyükarman, tüm bu eserleri büyük özveriyle hazırladıklarını söyledi. Büyükarman “Haftada 2-3 gün bir araya gelip oluşturduğumuz eserlerimizi sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 13 yetişkin ve 2 çocuk öğrenci ile beraber 3. kez sergimizi açtık. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim. Yaşamınızın renkleri hep canlı kalsın” şeklinde konuştu.

Sergi, 20 Mart tarihine kadar açık olacak.

 

 

Bir Cevap Yazın