kocaeli , 09-07-2020

Kardeş okula yardım

ODTÜ GV Özel KYÖD İlkokulu ve KOÜ Tıp Fakültesi öğrencileriyle yürütülen ‘Ülkeme Karşı Sorumluluklarım’ projesi kapsamında, kardeş okul Sivas Karagöl İlkokulu’na yardım malzemeleri gönderdi

10:21:18 | 2018-12-24

HABER:Reha KÜÇÜKÖZLER

Özel KYÖD İlkokulu 3 ve 4. sınıf öğrencileri, ‘Ülkeme Karşı Sorumluluklarım “ projesiyle sosyal dayanışmanın güzel bir örneğini gerçekleştirdi. Sivas Karagöl İlkokulu’nun kardeş okul seçilmesiyle Okul Aile Birliği ve KOÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin desteğinde yoğun bir kampanya başlatıldı. Kardeş okuldaki arkadaşlarının çeşitli giysi, ayakkabı, mont, kitap, kırtasiye gibi ihtiyaçları kısa sürede toplandı. Sivas’la ilgili bilgiler edinen çocuklar, Kocaeli ve İzmit’i tanıtan videolar, posterler hazırladı. Sivas’ta yaşayan hiç görmedikleri tanımadıkları arkadaşlarına kendilerini anlatan sevgi dolu mektuplar yazdı. Toplanan malzemeler öğretmenlerinin yardımıyla kolilere özenle yerleştirilip geçtiğimiz günlerde Sivas’a, Karagöl İlkokulu’na gönderildi.

YÜZLERİ GÜLDÜ

Özel ODTÜ KYÖD İlkokulu 3 ve 4. sınıf öğrencileriyle, KOÜ Tıp Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencilerin gönderdiği koliler Karagöl İlkokulu’na ulaştığında adeta bayram sevinci yaşandı. Çok mutlu olan ve yüzleri gülen çocuklar teşekkürlerini öğretmenlerinin çektiği videoyla KYÖD İlkokulu’na gönderdi.

 
ETİKET :   Özel KYÖD İlkokulu Sivas Karagöl İlkokulu

Tümü