kocaeli , 25-05-2020

Karamürsel kapalı spor salonuna kavuştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel 100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi’nde yapımı tamamlanan kapalı spor salonunun tanıtım programı bu gün gerçekleştirildi

12:53:41 | 2018-05-03

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel 100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi’nde yapımı tamamlanan kapalı spor salonunun tanıtım programı bu gün gerçekleştirildi. Bin 600 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olan tesis, 2 katlı olarak Avrupa standartlarının üzerinde modern bir yapı olarak inşa edildi. Modern tesise ‘Pehlivanlar Diyarı’ Karamürsel’in yetiştirdiği Türk güreş tarihinin önemli isimlerinden olan Başpehlivan Ahmet Taşçı Çok Amaçlı Spor Salonu ismi verildi. Tanıtım programında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Spor salonlarımızı artık Avrupa standartlarından daha iyi hale getirdik. Avrupa’da yapılan spor salonlardan daha iyisini yapıyoruz” şeklinde konuştu.

GENİŞ KATILIM 

Karamürsel 100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde gerçekleşen tanıtım törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yanı sıra Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Genel Sekreter İlhan Bayram, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, salona adı verilen Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Ahmet Taşçı, il ve ilçe protokolü, antrenörler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılım gösterdi.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ


Tanıtım programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Karamürsel Belediyesi Başkanı İsmail Yıldırım, “Bu milletin hizmetinde olan kişiler olarak, insanımızı modern tesislerle ödüllendirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu güzel eseri bizlere kazandıran, Karamürsel’imize gerçekleştirdiği hizmetlerle ‘Huzurun Başkenti’ olmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na, genel sekreterimize ve ekibine teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu.

AVRUPA’DAN DAHA İYİ HALE GETİRDİK


Tanıtım programında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’mize bir yandan hizmetlerimizi devam ettirirken bir yandan çocuklarımızı unutmuyoruz. Spor salonlarımızı artık Avrupa standartlarından daha iyi hale getirdik. Avrupa’da yapılan spor salonlardan daha iyisini yapıyoruz. Biz bunları çocuklarımız için yapıyoruz. Biliyoruz ki bu salonlardan yetişecek gençlerimiz bizlerden alacakları emanetlerle yarın daha iyilerini inşa edecekler. Sizler en güzeline layıksınız” dedi.

ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR SPORCUMUZ


“Modern salonumuza Başpehlivan Ahmet Taşçı ismini verdik” diyen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu “Kendisi güreşte zirveye çıkmış, dürüst, ahlaklı ilkeli, örnek alınması gereken bir sporcumuz. Bu salonlarda sporcu yetiştirmeye devam edecek. Karamürsel’imize hayırlı olsun. Daha güzel spor salonları inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

GENÇLERİMİZ İÇİN İLHAM VERİCİ 


Tanıtım programında son olarak konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Eğitime önem vermeye devam ediyoruz. Okullarımızın fiziki yapısı kadar gençlerimizin spor yapabilecek alanlara sahip olmaları büyük önem taşımaktadır. Spor salonumuza Türk güreş tarihinin önemli isimlerinden Ahmet Taşçı’nın ismi verilmesi gençlerimizin için ilham verici olacaktır. Bu yönüyle başta Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

YAŞARKEN DEĞER GÖRMEK

İsmini taşıdığı çok amaçlı spor salonunda konuşma yapan Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerinin efsane Başpehlivanı Ahmet Taşçı, yaşarken değer görmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek, ‘’Ümit ediyorum ki bu salonda spor yapacak gençlerin içerisinden benim başardıklarımın çok daha fazlasını yapacak kardeşlerim çıkacaktır. Bu duygularla hepinize bir kez daha teşekkür eder, bu programın aynı zamanda insanların hayatta iken değerlerinin bilinmesine vesile olmasını temenni ederim. Karamürsel’e kazandırılan bu spor salonuna ismimi vererek beni duygulandıran Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a ayrıca teşekkür ederim.’’ Dedi.

ÇOK AMAÇLI SALON


Karamürsel’de yapımı gerçekleştirilen spor salonu çok amaçlı olarak yapıldı. Bin 600 metrekare kullanım alanına sahip olan tesis, 2 katlı olarak inşa edildi. Tesiste basketbol, voleybol, güreş, karate gibi mücadele sporları da gerçekleştirilebilecek. Salonda ayrıca Antrenör, hakem ve yönetim odaları, soyunma odaları, antrenman salonu, teknik odalar, dinlenme salonu, pilates odası, duş ve tuvaletler bulunuyor.
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Karamürsel 100. Yıl Endüstri Meslek Lisesi Başpehlivan Ahmet Taşçı Çok Amaçlı Spor Salonu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu

Tümü