Kale Okulları ve Kocaeli Olimpiyat Yıldızları’ndan dev işbirliği

Kale Okulları ve Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü arasında önemli bir işbirliği anlaşması imzalandı

12:34:14 | 2018-07-06

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

Kale Okulları, spora ve sporcuya her fırsatta önem vermeye devam ediyor. Kale Okulları’nın son çalışması Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü ile oldu. Yapılan anlaşmayla Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü’nde başarılı olan öğrenciler, başarı durumlarına göre Kale Okulları’nda burslu olarak okuma fırsatını yakalayacak.  Kale Okulları ve Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü yapılan anlaşmayı basın toplantısı düzenleyerek duyurdu. Basın toplantısında Kale Okulları Anaokulu ve İlkokul Müdürü Nimet Meydan, Kale Okulları Ortaokul Müdürü Eyüp Sultanhan Atabay ve Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü Başkanı Tolga Havuç hazır bulundu.

YILDIZLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Kale Okulları Anaokulu ve İlkokul Müdürü Nimet Meydan toplantıda yaptığı konuşmada “Kale Okulları olarak sporu ve sporcuyu destekleyen bir okuluz. Eğitim öğretim formatımızda spora fazla zaman ayıramadığımızı farkettik. Bu nedenle Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü’yle bir anlaşma yaptık. Okulumuzda spora yönelik faaliyetler, çocuklarımızın bedensel gelişimini destekleyen çalışmalarımız var. Ancak biz daha fazlasını amaçlıyoruz. Bizler yıldız yetiştirmek istiyoruz. Geçmişte Çağla Demirel bu pateninde 11 yaşında dünya birincisi oldu. Bu başarıları daha da arttırmak istiyoruz. Bizim amacımız hem eğitimini hem de spor yaşantısını bir arada başarıyla sürdürebilen bireyler yetiştirmek” dedi.

BU ÇALIŞMA TÜRKİYE’DE BİR ÖRNEKTİR

Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü Başkanı Tolga Havuç yaptığı konuşmada ise “2011 yılından bu yana jimnastik branşında çalışmalar yapıyoruz. Biz İzmit’te büyüyen bir kulübüz. Üretmiş olduğumuz projelerde her zaman sporcularımızın geleceğini düşünerek hareket ettik. Sporcularımızın eğitim durumları zaman zaman problem oluyordu. Onların okula giriş çıkış saatleri nedeniyle antrenmanlarımız geç saatlerde oluyordu. Bununla ilgili birtakım çalışmalar yaptık. Bize en iyi teklifi veren en iyi şartları sağlayan Kale Okulları oldu. Bu çalışma Türkiye’de bir örnektir” ifadelerini kullandı.

 
ETİKET :   Kale Okulları Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Kulübü

Tümü