kocaeli , 28-11-2020

Kahvaltısı ve kuyu kebabıyla rakipsiz: SAKLI VADİ KARTEPE

Büyüleyici güzellikteki manzarası ve üst düzey hizmet anlayışıyla ünü il sınırlarını aşan Saklı Vadi, zengin serpme kahvaltısı ve muhteşem kuyu kebabıyla bölgemizin en iddialı mekanı

12:33:05 | 2020-11-06

HABER: ZEYNEP AKAR

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

 

Bilenler bilir… Saklı Vadi’yi henüz görmemiş, ressam elinden çıkan bir tabloyu andıran muazzam göl manzarasına karşı bir bardak çay içmemiş, hele ki mekanın o baş döndüren lezzetlerini denememiş olanlar, çok şey kaçırmış demektir.  Gökyüzüne uzanan meşe, çam, köknar ağaçlarının arasına gizlenmiş, Sapanca Gölü’nü kuşbakışı gören konumuyla tam 11 yıldır ziyaretçilerini ağırlıyor Saklı Vadi. Hem de her mevsim ayrı bir görsel şölenin içinde…

Mekana girdiğiniz anda, uçsuz bucaksız bir ormanın ardındaki ışıl ışıl göle bakarken buluyorsunuz kendinizi… Ve işin ilginç yanı, mekandan dışarıya adım attığınız anda o ormanın içinde, yüz yıllık ağaçların gölgesindesiniz. Kentin keşmekeşinden, kirli hava solumaktan, etrafında beton binalar görmekten bunalan; birkaç saatliğine de olsa ruhunu dinlendirmek isteyen sayısız insanın her fırsatta vadiye saklanması belki de bu yüzden…

 

 

İL SINIRLARINI AŞTI

Maşukiyeli iş adamı Kamil Öcbe tarafından, bundan 11 yıl önce kurulan Saklı Vadi, hizmet kalitesini sürekli yukarıya taşıyarak, her dönemde Kocaeli’nin en popüler mekanlarından biri olmayı başardı. Öyle ki ünü il sınırlarını çoktan aştı; gerek atmosferi gerekse dillere destan menüsüyle çevre illerden gelenler için de vazgeçilmez oldu.  Şüphesiz, bu başarının en büyük sebebi; tecrübeli işletmecinin, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı. Kamil Öcbe’nin işine gösterdiği özen, mekanın her köşesinde kendini hissettiriyor. Özellikle hijyen konusundaki hassasiyetiyle tanınan Öcbe, pandemi döneminde bu konuda aldığı tedbirleri daha da artırmış. Sosyal mesafenin korunmasını sağlamak için masa sayısının azaltıldığı Saklı Vadi, gerek hafta içi gerek hafta sonu düzenli olarak temizleniyor, mekanın her köşesi dezenfekte ediliyor.

Misafirlerinin sağlığı ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen Öcbe, aldığı hijyen önlemlerinin yanı sıra mekanına gelen herkesi ve bütün araçları, her türlü kazaya karşı da sigortalıyor.

 

SINIRSIZ İKRAM

Hafta sonlarında boş masa bulmanın zor olduğu mekan, özellikle kahvaltı menüsüyle misafirlerine, bir tadanın bir daha unutamadığı müthiş bir lezzet şöleni yaşatıyor. 

Serpme köy kahvaltısı konseptiyle hizmet veren Saklı Vadi’nin kahvaltı menüsü, ‘yok yok’ dedirten türden.

Tüm ürünlerin birinci kalite ve tazecik servis edildiği kahvaltıda peynir ve zeytin çeşitleri, acıka, bal-kaymak, tereyağı, reçel çeşitleri, sucuklu yumurta, eritme peynir, mantar sote, sigara böreği, pişi, biber kızartması, söğüş domates-salatalık, tepsi böreği, patates kızartması gibi onlarca nefis çeşit var. Sucuk ızgara, kavurma, menemen ve kuymak gibi lezzetleri ise ekstra olarak sipariş etmek mümkün.

 

HER SAAT KAHVALTI

Mekanda tadına baktığınız ürünlerin bu kadar lezzetli olmasının en büyük sebebi; kavurma, reçel, acıka gibi tüm çeşitlerin, bizzat mekanın tecrübeli ustaları tarafından yapılıyor olması. Kamil Öcbe tarafından seçilen tazecik ve kaliteli ürünler, Saklı Vadi’nin mutfağında işlenerek, en lezzetli haliyle servis ediliyor.

Mekanda, kahvaltı keyfinin saati de yok; günün her saatinde kahvaltı servis ediliyor. Kahvaltı menüsündeki soğuk ürünler ile çayın sınırsız olarak ikram edildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Saklı Vadi, kahvaltısıyla olduğu kadar et ürünleriyle de ünlü.

Menüde bulunan sac kavurma ve ızgara çeşitleri büyük ilgi görüyor ama mekanın asıl spesiyali, kuyu kebabı.

Kuyu kebabını bölgemize getiren ilk İşletme olan Saklı Vadi, bu konuda oldukça iddialı.

 

 

4 SAATTE PİŞİYOR

Balıkesir’den gelen süt kuzularının körpe ön kol kısmı kullanılarak hazırlanan, özel soslarla marine edilen ve 4 saat boyunca kuyunun içinde, odun ateşiyle kaynayan suyun buharıyla lokum gibi pişen kuyu kebabı, Saklı Vadi misafirlerinden büyük ilgi görüyor.

Öyle ki sırf kuyu kebabının, kuyudan çıkarıldığı ana şahit olmak için özel sipariş vererek izlemeye gelen çok sayıda Saklı Vadi müdavimi var.  

Kuyu kebabı, özel sunumuyla da oldukça etkileyici bir yemek.

Kebap, Saklı Vadi misafirlerine özel toprak güveçlerde porsiyon olarak; kalabalık gruplara ise büyük bakır tepsilerde kiloyla servis ediliyor.

 

BİRAZ DA EĞLENCE

Müdavimleri için Saklı Vadi, sadece bir restorandan çok daha fazlasını ifade ediyor. Altı yüz kişilik kapalı alanı, bin kişilik kır kahvesi, piknik ve aktivite alanlarıyla Saklı Vadi, tüm günü neşe içerisinde geçirebileceğiniz, doğayla iç içe bir mekan.

Muhteşem manzaraya karşı huzur dolu saatler geçirmek, ormanın içinde ailece piknik yapmak, ağaçların gölgesine kurulmuş hamaklarda yorgunluk atmak ya da 13 kilometrelik parkurda uzun yürüyüşlere çıkmak bunlardan sadece bir kaçı. Zipline, ATV ve çim kızağı aktiviteleri de hafta sonu keyfine aksiyon da katmak isteyenler için kısa bir süre sonra hizmete açılacak.

Tüm bunların yanı sıra Kamil Öcbe’nin Saklı Vadi için yeni projeleri de hazır. Başarılı işletmeci, tesisin içerisinde hem restoran olarak hizmet verecek hem de kır düğünlerine ev sahipliği yapacak yepyeni bir alan için hazırlıklara başladı.

Şu sıralar, sonbaharın en göz alıcı renklerine bürünen Saklı Vadi’yi ziyaret etmenin tam zamanı. Hem nefis kahvaltının, kuyu kebabının tadına bakmak hem de sonbaharı en güzel haliyle yaşamak için kendinize bir şans verin; en kısa zamanda Saklı Vadi’yi ziyaret edin.

 

İLETİŞİM

Kartepe Yolu üzeri 5. km Maşukiye Kartepe/Kocaeli  

0 262 354 20 30 – 0544 792 18 34  

www.kartepesaklıvadi.com

Instagram: @saklivadikartepe

 
ETİKET :   saklı vadi restoran kartepe kahvaltı kuyu kebabı kocaeli maşukiye yemek mekan et manzara

Tümü