Kadınlar en çok kendilerini eleştiriyor

PAYLAŞ

Yapılan araştırmalara göre kadınlar günde en az 8 kez kendilerini eleştiriyor

Yapılan bu acımasız eleştiriler ise günlük yaşantıdaki en küçük davranışa bile yansıyıp kelebek etkisi yaratıyor. Arkadaşlarınıza yaptığınız eleştirilerde bile kırıcı olmamaya özen gösteriyorken kendiniz hakkında bu kadar kötü düşünmek hiç fark etmiyor olsanız dahi günlük yaşantınızı ve motivasyonunuzu etkiliyor.

GÜNDE EN AZ 8 KEZ KENDİNİ ELEŞTİRİYOR

Başkalarına kıyamıyorken, kendinizi bu kadar acımasızca eleştirmek hayat enerjinizi emmekle kalmıyor, size gelen övgüleri bile kabul etmenizi ve gerçek olduğuna inanmanızı engelliyor. Uzmanlara göre bunun nedeni gelişen sosyal medya kullanımı.
Peki kendinizi acımasızca eleştirmeyi nasıl bırakabilirsiniz? Aslında o kadar da zor değil. Sadece kendinize birazcık güvenin.

BEKLENTİLERDEN BİR AN ÖNCE VAZGEÇİN

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı acilen bırakmanız gerek. Nasıl göründüğünüz hakkında kendinizi eleştirmek yerine, değiştirmek istediğiniz şeyleri etraflıca düşünün ve gerçekçi bir plan yapın. Kendinizi olduğunuz gibi sevmeyi öğrenin. Sizin kendinizi sevme şekliniz, başkalarına sizi nasıl seveceğine dair ipucu veriyor. Sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurmak ve başkalarını sevmek için önce kendiniz ile barışmanız gerektiğini unutmayın.

REKLAMLARA İNANMAYIN

Televizyonlarda, sosyal medyada veya dergilerde gördüğünüz modeller gerçek değil. Özellikle fotoğrafların birçoğunda fotoşop kullanılıyor ve doğal görünen hiçbir fotoğraf tesadüf eseri ortaya çıkmıyor. Bu yüzden kendi çektiğiniz fotoğraflarda çirkin göründüğünüzü iddia etmeyi bırakın.

ARKADAŞLARINIZLA BERABER KENDİNİZE ACIMAYI BIRAKIN

Bir defaki arkadaş toplantınızda kilo vermek istediğinizden bahsetmeye başlar başlamaz konuyu değiştirin ve birbirinizi övmeye başlayın. Abartmadan, gerçekçi bir şekilde kendiniz ve arkadaşınız hakkında güze şeyler söyleyin. Unutmayın, burada en önemlisi söylediklerinize gerçekten inanmak.

KENDİNİZ HAKKINDA SEVDİĞİNİZ ÖZELLİKLERE ODAKLANIN

Eğer basenlerinizden şikayetçiyseniz, sürekli basenlerinizin büyüklüğünden şikayet etmek yerine daha çok sevdiğiniz bir noktaya odaklanın. Eğer bu bölge gözlerinizse, aklınıza her basenleriniz geldiğinde gözlerinizin ne kadar güzel olduğunu düşünün.

LÜTFEN KENDİNİZİ SEVMEYİ ÖĞRENİN

Size en yakın kişi yine kendinizsiniz. Bu yüzden kendinizle savaşmayın. Huzur içinde bir yaşam için önce kendiniz ile barışmalısınız.

Kaynak: Pembenar

Bir Cevap Yazın