Judo’da zirvenin adı Kağıtspor

PAYLAŞ

Kağıtsporlu görme engelli judocular Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nda 11 madalya kazandı ve takım olarak Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Denizli’de yapıldı. Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonada 30 ilden 212 sporcu tatami de kürsü için karşılaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Antrenörleri Gültekin Sevinç ve Abdülbaki Zorlu’nun beraberindeki 8 sporcu şampiyonada fırtına gibi esti.

AFRİN’E ASKER SELAMI

Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü’nün görme engelli judocuları, Afrin’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatını’ gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kürsüden asker selamı durarak şampiyonluklarını Afrin’deki şehitlere armağan etti.

5 ALTIN VE 6 GÜMÜŞ MADALYA KAZANDILAR

Üç gün boyunca devam eden Şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü beş altın ve altı gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Judocular elde ettikleri başarılı sonuçlar ile milli takım kadrosunda da yer almaya hak kazandı.

BU YILDA ŞAMPİYON OLDU

Şampiyonanın son gününde yapılan Türkiye Görme Engelliler Şampiyonası Takımlar Müsabakalarında zorlu rakiplerini bir bir geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Judocuları yarı finalde Manisa’lı rakiplerini 4-1, finalde Bursa Nilüfer Belediye Spor Kulübünü’de 4-1’lik skor ile yenerek bu yılda takımlarda Türkiye şampiyonu oldu.

DERECE YAPAN SPORCULAR

Recep Çiftçi Büyükler 60 kilo’da Türkiye şampiyonu

Serdar Aydın Büyükler 81 kilo’da Türkiye şampiyonu

Alperen Tazegül Büyükler ve Gençler 90 kilo’da Türkiye şampiyonu

Zeynep Çelik Büyükler 57 kilo’da Türkiye şampiyonu

Lokman Artan Büyükler 66 kilo’da Türkiye ikincisi

Mert Dolar Büyükler 81 kilo’da Türkiye ikincisi

Mustafa Fil Gençler 55 kilo’da Türkiye ikincisi

Emrullah Toprakçı Gençler ve Ümitler 81 kilo’da Türkiye ikincisi

Alperen Tazegül Gençler 90 kilo’da Türkiye ikinci

Bir Cevap Yazın