kocaeli , 18-02-2020

İzsander'den 17. pilav günü

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği (İZSANDER) tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 17’incisi düzenlenen pilav günü etkinlikleri yoğun katılım ile gerçekleştirildi

22:29:17 | 2018-05-05

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl olduğu gibi bu yılda İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen 17’inci pilav günü etkinlikleri çerçevesinde bir araya gelen mezun öğrenciler eski günleri andı. Programa İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aktaş, Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Kocaeli BBP Milletvekili aday adayı Serhat Duyar, AK Parti Milletvekili aday adayı Sibel Moralı ve çok sayıda mezun katıldı. 

DAHA FAZLA MEZUNA ULAŞABİLİYORUZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İZSANDER Başkanı Halil Atay “ Sizlere ulaşabildiğimiz için mutluyuz ve gururluyuz. Ulaşamadıklarımız var ise sizlerden onlara ulaşmanızı ve bu gün yaşadığımız güzel anıları onlara anlatmanızı istiyorum. Çünkü bu güzel günü anlattıkça her yıl sayımız artıyor ve her geçen yıl daha fazla mezunlara ulaşabiliyoruz” dedi

GEÇMİŞ İLE GELECEK BULUŞTU

Atay’ın ardından konuşan İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aktaş “Okulumuzun geçmişi ile geleceğinin bu gün buluştuğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor. Biz 73 yıllık ulu bir çınarız ve Türk siyasi, spor, sanat hayatlarına yıldızlar kazandırmış durumdayız. Tüm öğrencilerimize en iyi eğitim ve öğretimi vermeye çalışıyoruz. Bu gün bu güzel organizasyonu sağlayan ve her zaman okulumuza destek veren Büyükşehir Belediyemize, İzmit Belediyesine ve İZSANDER’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

OKULUMUZ FAYDALI BİREYLER YETİŞTİRİYOR

Aktaş’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “ Bende bu okulda 1981-1984 yılları arasında öğretmenlik görevi yapmanın mutluluğunu yaşadım. O dönemde burada çok güzel günler yaşadım. Çok güzel dostlar kazandım. Okulumuz ülkemize çok faydalı bireyler yetiştirmiştir ve hala bu görevini devam ettirmektedir. Eski dönemlerde yoksulluk vardı ama hep birlikte çalışarak bugünlere geldik. İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aldığımız güçle çok daha güzel bir kent olduk” ifadelerini kullandı.

 

ETİKET :   izmit sanat okulu derneği izsander Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu