kocaeli , 14-12-2019

İzsander'den 18. geleneksel pilav günü

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği (İZSANDER) tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen pilav günü gerçekleştirildi

09:53:15 | 2019-06-15

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği (İZSANDER) İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde 18. pilav gününde mezunları bir araya getirdi. İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş ve İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın ev sahipliğinde okul bahçesinde gerçekleştirilen pilav gününe İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aktaş ve İZSANDER Başkanı Halil Atay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkan Yardımcısı Harun Yıldız, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, Eski AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül,  AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, STK temsilcileri ve çok sayıda mezun katıldı.

 

 

GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI ÇALIŞIYORUZ 

Programın açılış konuşmasını yapan İZSANDER Başkanı Halil Atay “Biz 2011 yılında derneğimizde görev almaya başladık. Gönüllülük esası üzerinden çalışmaya devam ediyoruz. Okulumuzun mezunu olan Tahir Büyükakın’ı genel sekreter olduğu dönemde kendisini ziyaret ettik. Kendisinden yönetim anlamında yardım istedik. Kendisi de bizlere ve eğitim kurumlarına desteğini hiçbir zaman esirgemedi. Biz İZSANDER olarak bir ekibiz. Her işimizde birlikte hareket ediyoruz. Arkamızda bu okuldan mezun olmuş kahramanlarımız var. Bugüne kadar eski başkanlarımıza, yönetimlerine, tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

74 YILLIK BİR DENEYİM 

Atay’ın ardından konuşan İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş “74 yıllık bir deneyime sahip olan İzmit Sanat Okulu’nun bu güzel buluşma günün bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğer bugün Kocaeli bir sanayi kenti ise, okulumuzun mezunlarının payı gerçekten çok büyüktür. Derneğimiz İZSANDER ile öğrencilerimize hayatlarında destek olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ülkelerine ve ailelerine faydalı olmalarını istiyoruz. İZSANDER gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerde başrol alıyor” dedi.

 

 

BURASI KENTİN BİR MARKASI 

Aktaş’ın ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Ben 1986 mezunuyum. Aradan 33 sene geçmiş. İnsan duygulanıyor. Bu okul bizlere ve şehrimize çok şeyler kattı. Endüstri meslek lisesi bu kentin çok değerli bir markasıdır. Bizler bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

MESLEK LİSELERİ SANAYİNİN BEL KEMİĞİ 

Büyükakın’ın ardından konuşan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “Ben bu okuldan mezun olmadım ama meslek lisesinden mezun olmanın gururunu hep yaşadım. Yıllarca meslek liselerinin önü kesildi. Artık meslek liseleri teşvik ediliyor. Meslek liseleri bizim için önemli. Sanayimizin bel kemiğini meslek liseleri oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Yapılan konuşmaların ardından pilav kazanlarının kapakları açıldı. Gelen davetliler pilav almak için uzun kuyruklar oluşturdu. 18. Geleneksel pilav gününde misafirlere etli pilav, tulumba tatlısı ve ayran ikram edildi.

 

 

 
ETİKET :   İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği İZSANDER pilav günü İzmit Sanat Okulu İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Tümü