İzmit Yetiştirme Yurdu’nda iftar geleneği

İzmit Yetiştirme Yurdu’nun geleneksel iftar yemeğinde eski ve yeni öğrenciler buluştu. İftarda duygusal anlar yaşandı

11:52:15 | 2018-06-06

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İzmit Yetiştirme Yurdu’nda kalan eski ve yeni öğrenciler, geleneksel iftar yemeğinde buluştu. Her yıl Ramazan ayında yapılan iftar programına  ev sahipliği yaptı. Kocaeli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün organize ettiği etkinlikte 1960 yılından bu yana farklı dönemlerde yurtta kalan eski öğrencilerle şimdiki yurt sakinleri bir araya geldi. Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki iftarda bir araya gelen eski ve yeni öğrenciler, keyifli bir Ramazan akşamı geçirdi.

 

GELENEKSEL İFTAR BULUŞMASI

İzmit Yetiştirme Yurdu’nun geleneksel iftar programında her yıl Ramazan ayında eski ve yeni öğrenciler bir araya geliyor. Yurtta farklı yıllarda kalan eski öğrencilerle yeni öğrenciler etkinlik sayesinde hem kaynaşıyor, hem de anılar canlanıyor. Yurtta kaldıkları yılların ardından hayata atılan eski öğrenciler, hep birlikte açılan oruçların ardından çalışma hayatında yaşadıkları tecrübeleri gençlerle paylaşıyor.

 

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Programa 80'li yıllarda yurtta kalan Faruk Taşkın ve arkadaşları büyük destek verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, gecede bir konuşma yaparak, ‘’Biz büyük bir aileyiz. Bu tür toplantılarla ailemiz birbirini tanıyor. 18 yaşından sonra hayata atılan kardeşlerimiz, eski öğrencilerle bir araya gelerek hayata daha iyi hazırlanma fırsatı buluyor’’ dedi. Yümnü, bu organizasyon sayesinde birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlandığını söyledi.

 

YURT ANNELERİ VE İDARİ PERSONEL DE KATILDI

Toplantıya eski il müdürlerinden Hamdi Kadıoğlu, Ömer Çiftçioğlu, müdür yardımcısı Mehmet Yalçın, Şerafettin Öztürk ve kuruluş müdürlerinden Mehmet Akpınar ve Ali Rıza Mollamanoğlu da iştirak etti. Değişik dönemlerde yurda emek veren anneler ve diğer idari personel de toplantıya katılınca nostaljik bir ortam oluştu. Toplantıya katılanlar, bu tür etkinliklerin devam ettirilmesi dilekleriyle iftardan ayrıldı.
ETİKET :   İzmit Yetiştirme Yurdu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü

Tümü