kocaeli , 29-01-2020

İzmit Yelken Kulübü başarıya doymuyor

13:11:30 | 2018-11-21

İzmit Yelken Kulübü (İYK) uluslararası kardeş kulüp projesi ilk meyvelerini vermeye başladı. Bulgaristan’ın Nautical Club Balchik Kulübü'yle yapılan görüşmeler sonucunda kulüp antrenörü idaresinde 9 Optimist ve Laser sporcusu İzmit’e geldi. İzmit Yelken Kulübü bünyesinde ağırlanan sporcular, İYK sporcularıyla birlikte İYK antrenörü Muhammet Celep ve Nautical Club Balchik Antrenörü Alexandra Slavchev gözetiminde antrenman yaptı. Haftasonu Şişecam/Çayırova’da düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma ve Kapanış Kupasına katıldılar. Tüm Kocaeli kulüplerinin katıldığı yarış sonucunda;

Optimist Junior Genel;

 1. Duru Demirdalmış – İzmit Yelken Kulübü
 2. Tımofey Eren Emsen – Şişecam Çayırova Yelken
 3. Alperen Ağma – Şişecam Çayırova Yelken
 4. Merve Esma Özen – Şişecam Çayırova Yelken
 5. Mert Deniz Özden – İzmit Yelken Su Sporları

Optimist Junior Kız;

 1. Duru Demirdalmış – İzmit Yelken Kulübü
 2. Merve Esma Özen – Şişecam Çayırova Yelken
 3. Defne Uçal – Şişecam Çayırova Yelken

Optimist Genel;

 1. Yağız Aşcıoğlu – Şişecam Çayırova Yelken
 2. Giz Işık – Derince Yelken
 3. Borislav Todorov – Nautical Club Balchik
 4. Hasan Yağız Solmaz – Derince Yelken
 5. Barbaros Tuna Binbay – İzmit Yelken Kulübü

Optimist Kız;

 1. Giz Işık – Derince Yelken
 2. Özge Kodal – İzmit Yelken Kulübü
 3. Katarina Gorgiva – Nautical Club Balchik derecelerini elde ettiler.

DOST KULÜBÜMÜZÜ AĞIRLADIK 

İzmit Yelken Kulübü Başkanı Güven Bozdağ, yapılan ödül töreninin ardından “İzmit Yelken Kulübü sporcuları, velileri, antrenörleri ve üyeleriyle geniş bir aile olduğunu bir kez daha kanıtladı. Dost Bulgar Yelken Kulübü Nautical Club Balchik’dan şehrimize ve kulübümüze misafir gelen ekibi ağırlamaktan mutluluk duyduk. Şehrimizi ve kulübümüzü uluslar arası arenada tanıtma gayretimiz ve projelerimiz devam edecek. Çocuklarımız hem birlikte spor yaptılar hem de yeni arkadaşlar edinmiş oldular. Bu kültürel ve sportif paylaşımı gerçekleştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür eder, sporcularımızın başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Bulgar ekip İzmit Yelken Kulübünde sporculara verilen yemek davetinin ardından duygusal anların yaşandığı vedalaşma ile ülkesine geri döndü. Bahar aylarında İzmit Yelken Kulübü sporcuları iade-i ziyarete bulunacak ve Bulgaristan’a giderek oradaki yarışlara katılım sağlayacak.

ETİKET :   İzmit Yelken Kulübü Nautical Club Balchik