kocaeli , 26-01-2020

İzmit Yaşam Paylaşım Anaokulu açıldı

İzmit, yeni bir anaokuluna kavuştu. Özel Yaşam Paylaşım Anaokulları, 25. şubesini İzmit’te açtı

16:30:08 | 2018-09-08

HABER: EYLE SELVİ ARI

  

2018-2019 eğitim-öğretim döneminde İzmitli minikler için yeni bir anaokulu açıldı. 1981 yılında kurulan Özel Yaşam Paylaşım (Ya-Pa) Anaokulları, Kocaeli’de ikinci Türkiye çapındaki 25’inci şubesini İzmit’te açtı. Daha önce Derince’de bir şubesiyle Kocaeli’nin eğitim-öğretim yaşamındaki yerini alan YA-PA Anaokulları, İzmit şubesinin açılışını görkemli bir şekilde gerçekleştirdi. Ceren Sevinti Aslan’ın kuruculuğunda faaliyete başlayan İzmit Yaşam Paylaşım Anaokulu’nun açılışına; YA-Pa Anaokulları Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özüduru, Ege bölge temsilcisi Güner Özger, veliler ve öğretmenler katıldı.

 

 

37 YILLIK BİR EĞİTİM KURUMU

Anaokullarının kurum müdürü Özge Ulusoy ile eğitim koordinatörü Zeynep Tok’un karşıladı konuklar, okulun bahçesindeki kokteylde bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan kurum müdürü Özge Ulusoy, kendilerini yalnız bırakmayan ve çocuklarını kendilerine emanet eden velilere teşekkür etti. Ardından Ya-Pa Anaokullarının Yönetim Kurulu  Başkanı Turhan Özüduru, okul öncesi eğitime yeni bir soluk getireceklerini söyledi. 37 yıllık bir eğitim kurumu olduklarını söyleyen Özüduru, “Okullarımızda yetişen çocuklar şimdi anne baba oldular ve yine çocuklarını bize emanet ediyorlar” diyerek köklü bir eğitim kurumu olduklarının altını çizdi.Özüduru, eğitim programlarının akademisyenler tarafından hazırlandığını ve tüm eğitimcilerin yılın belirli zamnalarında kurum içi eğitimden geçtiğini de söyledi.  

 

HAREKET EĞİTİMİ VE OYUN TEMELLİ

İzmit Yaşam Paylaşım Anaokulu, 600 metrekarelik 4 katlı binada, 5 sınıfta 3-6 yaş grubu 90 çocuğa hizmet verecek. 500 metrekarelik bir bahçesi bulunan İzmit Yaşam Paylaşım Anaokulu’nda 15 eğitimci çocukların eğitim-öğretim hayatıyla ilgilenecek. 36-72 ay arası çocukların kayıtlarını almaya devam ettiklerini söyleyen kurum müdürü Özge Ulusoy, “İster tam zamanlı ister yarı zamanlı olarak kayıtları alıyoruz. Okulumuz tam zamanlı olarak 08.00-18.00 saatleri arasında hizmetine başlıyor. Bizim diğer anaokullarından farkımız hareket eğitimi ve oyun temelli bir eğitim anlayışınız benimsememizdir” dedi. Özduru, yakın zaman diliminde yapacakları sosyal etkinlerden bahsederek, "20 Ekim'de velilerimiz ve çocukarlımzıla birlikte Anıtkabir'e giderek atamıza olan şükkranlarımızı sunacağız. Yine mart ayında da Çanakkale şehitliğini ziyaret edeceğiz. Ayrıca geleneksel hale getiridğimiz Horoz Şekeri şenliğimizi bu yıl İzmit'te yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

 
Kurum müdürü Özge Ulusoy ile eğitim koordinatörü Zeynep Tok

 

YETENEKLERİ KEŞFEDİLECEK

Çocukların haftanın 5 günü spor öğretmeni eşliğinde spor yapacağını söyleyen Özge Ulusoy, “Bunun yanından psikoloğumuz da çocukların gelişimini takip edecek. Ayrıca eğitim programımızla çocukların baskın yeteneklerini ortaya çıkaracağız. Bunu da branşında uzman öğretmenlerimizin eşliğinde yapacağız. Performans (sportif) testleri, yeteneklerin keşfi taraması yaparak çocukların hangi alanda daha çok eğitim alması gerektiğini belirleyip, çocuğu ona göre yönlendireceğiz” diye konuştu. Ulusoy, yabancı dil eğitimi konusunda da kendilerine güvendiklerinin altını çizdi. Ya-Pa Anaokulları'ndaİzngilize dil eğitimi yetkin kişiler tarafından ve akademik bir program dahilinde Cambridge Yayınları işbirliği ile verilmekte.

 

 

DOĞAL BESLENECEKLER

İzmit Yaşam Paylaşım Anaokulu’nun imkanları şöyle; çocuklar doğal yiyeceklerle beslenecek. Yemekler okulun aşçısı tarafından yapılacak. Okulda paketlenmiş ürün kullanılmayacak. Okulun aşçısı, en doğal en hijyenik ve en kaliteli ürünlerden yemek yapacak. Çocuklar sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek yiyebilecekler. Ayrıca okulun bahçesi çocukların oyun oynayabileceği, yaşamsal aktiviteler gerçekleştirebileceği bir alana sahip.

 

İLETİŞİM İÇİN;

 

ADRES: Alikahya Fatih Mahallesi Fener Sokak No:33 İzmit/Kocaeli

TELEFON: 0262 319 00 72-0555 041 92 72

E-MAİL: izmit@yapaanaokulu.com

WEB: izmit.yapaanaokulu.com

  
ETİKET :   özel yaşam paylaşım anaokulları izmit eğitim öğretim anaokulu

Tümü