kocaeli , 09-04-2020

İzmit’te kolaj sergisi

İç mimar Deniz Özyuva, kolaj çalışmasından oluşan ilk kişisel sergisini Mimarlar Odası Tarihi Bina’da sanatseverlerle buluşturdu

12:15:29 | 2020-03-14

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Günlük yaşamdaki olayları, yer ve nesneleri dergilerden kesip biçtiği parçalarla yeniden yorumlayan Deniz Özyuva, ilk kişisel sergisini açtı. Özyuva’ın eserlerinde düzen ve düzensizliklerin iç içe geçmesiyle oluşturduğu estetik yapı, kendine has tarzıyla beğeni topladı. Serginin açılmasına büyük destek veren Özyuva’ın ablası Sanem Özyuva, üniversite hocası Muhammet Şengöz,  yakın arkadaşları ve sanatseverler katılım sağladı.

SERGİ GEZDİM

Kendi özel atölyesi olan Deniz Özyuva sergide yer alan 39 eserini görücüye çıkardı. Sanatçı kendine özgü hayal dünyasının derinliklerinden yol alarak ilerlediğini ve çok fazla sanat sergisi, galeri gezdiğini, gidip gördüğü yerlerden ilham aldığını açıkladı. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında görmediği sergi kalmadığını belirten Deniz Özyuva, “Mimar olduğum için mobilyalara, dekorasyonlara ayrıca ilgim var. Bu yüzden eserlerimde somut olarak bu dekoratiflere yer verdim” dedi.

 

ESERLERİN İSMİ YOK

‘Her yapıt bir öncekinden doğar ve kendini gerçekleştirir' mottosuyla yola çıkan Deniz Özyuva üniversite hocası Muhammet Şengöz’ün teşvik etmesi sonucu sergisini açabildiğini ifade etti. Özyuva, “Kolaj sanatını bilen çok fazla kişi yok. Ben yaptığım eserlerde ruhumu yansıtmaya çalıştım. Ayrıca eserlerime isim vermedim, isim vererek eseri sınırlandırmak istemedim. Sizleri eserlerime bakarken özgür bırakmak istedim. Umarım beğenirsiniz” dedi.

Deniz Özyuva konuklarıyla sohbet ederek merak edilenlere cevap verdi.
ETİKET :   denzi özyuva sanat sanatçı mimart kolaj sergi izmit sanatsever beğeni kocaeli

Tümü