kocaeli , 04-07-2020

İzmit Sanat Merkezi farkını yine ortaya koydu

İlimizin sanat eğitimi veren başarılı kurumlarından İzmit Sanat Merkezi geleneği bozmadı; Sakarya’daki okuluyla birlikte verdiği ‘Sen Varsan Sanat Var’ konserlerinde öğrenciler, profesyonellere taş çıkardı

11:19:26 | 2019-06-12

Her yıl düzenlediği görkemli bale-dans gösterileriyle adından söz ettiren İzmit Sanat Merkezi (İSM), bu yıl aynı gün art arda üç konser vererek bir ilke daha imza atı. 13’ncü yılını kutlayan kurumun öğrencileri ve güçlü eğitmen kadrosu, Sakarya’daki okulu SSM ile ortaklaşa düzenlenen ‘Sen Varsan Sanat Var’ konserlerinde yine tam not aldı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve bir günde 3 konserin gerçekleştirildiği etkinlikte, İSM ve SSM’nin toplam 180 öğrencisi, 147 eseri seslendirdi. Her iki okulun 14 mezun verdiği konser serisinde gerek solo gerekse orkestra performanslarıyla göz dolduran öğrenciler, veliler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Uluslararası SANSEV Festivali’nde bu yılın en zor ve prestijli ödülü ‘Koro-Şef Uyumu Ödülü’nü kimseye kaptırmayan, Gizem Topçu Yaşar şefliğindeki ‘Sen Varsan Sanat Var’ Çocuk Korosu da sahnede büyük başarı gösterdi.

 

PROFESYONEL SAHNE DENEYİMİ

İSM ve SSM, her yıl olduğu gibi öğrenciler için muhteşem bir konser ortamı hazırlamıştı. Profesyonel ses, ışık ve dev ekrana yansıtılan kaliteli görsellerle çocukların profesyonel bir atmosferde sahne deneyimi yaşamasına imkân sağlayan kurum, farkını bir kez daha ortaya koydu.

Nurhan Deniz Dolgun, Serenad Kolaylı, Kardelen Dinçer, Mustafa Gümüştaş ve Hilal Odabaşı’dan oluşan güçlü ve duyarlı yönetim kadrosu önderliğinde çalışmalarına hız kesmeden devam eden İSM’de sanatla iç içe büyüyen çocukların geleceğin Türkiye’sine çok şey katacağı kuşkusuz.

ETİKET :   İzmit Sanat Merkezi ism Sen Varsan Sanat Var konser sanat