kocaeli , 29-02-2020

İzmit Belediyesi Afife Jale’yi unutmadı

İzmit Belediyesi’nin ‘Mavi-Yeşil Sokak’ etkinlikleri kapsamında Belsa Plaza önünde, Afife Jale’nin ölüm yıl dönümü nedeniyle mini sergi ve resim çalışması yapıldı

16:23:08 | 2019-07-26

HABER: CANDAR TÜMEĞ

İzmit Belediyesi tarafından her Cuma saat 14.00-17.30 saatleri arası Belsa Hizmet binası önünde düzenlenen ‘Mavi-Yeşil Sokak’ etkinlikleri kapsamında Afife Jale’nin ölüm yıl dönümü dolayısıyla anlamlı bir etkinlik düzenlendi. İzmit Sanat Sokağı Resim Sanatçısı Ergün Akdemir, Türk tiyatrosunda sahneye çıkan ilk Müslüman kadın oyuncu Afife Jale’nin portresini gururla çizdi.

 

 

İNTERAKTİF ETKİNLİK

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dilek Alp etkinlikte yer alırken Türk tiyatrosu adına bu kadar değerli bir sanatçıyı anmadan geçemeyeceklerini dile getirdi. Dilek Alp, “Sokakta yapmış olduğumuz etkinlikler devam etmekte, burada bugün sizlerle beraber interaktif şekilde Türk tiyatrosunda sahneye çıkan ilk Müslüman kadın oyuncu Afife Jale’nin portresinin sokak sanatçımız tarafından nasıl çizildiğini hep beraber göreceğiz. Bizler böyle etkinlikleri yapmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

‘Sanatın ve Sanatçının Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla hareket eden İzmit Belediyesi bu sanat programıyla tüm İzmitlileri bir kez daha sanata doyurdu.

 
ETİKET :   İzmit belediyesi afife jale interaktif etkinlik anma resim fotoğraf

Tümü