kocaeli , 11-08-2020

İzmit 17 Ağustos’u unutmadı

İzmit Belediyesi desteğiyle Uni Hodrimeydan Grubu ve Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü 17 Ağustos 1999 depreminin yıldönümünde deprem gerçeğini açtığı fotoğraf sergisi ve lokma dağıtımı ile unutturmadı

14:47:09 | 2019-08-16

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminde hayatını kaybedenler adına düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında, İzmit Belediyesi desteğiyle Yürüyüş Yolu'nda gazeteci Mustafa Bağdiken’in “Sesimi Duyan Var mı” ve Uni Hodrimeydan Grubu'nun  “Sallandık Yıkılmadık” temalı fotoğraf sergileri vatandaşlarla buluştu.

 

 

LOKMA DAĞITILDI

İki gün boyunca sürecek sergi İzmitlileri 17 Ağustos 1999 yılına götürdü. Yürüyüş Yolu'nda, İzmit Belediyesi ve uluslararası hizmet veren Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü ortaklığında yapılan sergi etkinliğinde lokma dağıtımı da gerçekleşti. Kocaeli Nicomedia Lions Kulüp Başkanı Nihal İzlal Tezgider bu yıl da olasrın felaketi olan  Marmara depremini unutmadıklarını hatırlatarak depremde vefat edenlere  Allah’tan rahmet diledi.


İzmitliler deprem gerçeğini bir kez daha sergilenen fotoğraflarla hatırlayarak, 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenlerin ardından dua etti.

 
ETİKET :   17 Ağustos 1999 marmara depremi can kaybı anma etkinlik lokma dağıtımı izmit belediyesi Uni Hodrimeydan Grubu Kocaeli Nicomedia Lions Kulübü gölcük deprem

Tümü