kocaeli , 25-05-2019

İZLİDER pilav gününde buluştu

İzmit Lisesi Mezunları Derneği, geleneksel hale getirdiği pilav gününü 21.’sini gerçekleştirdi

13:39:07 | 2018-05-13

İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) 21’inci pilav gününü gerçekleştirdi. Dernek başkanı Haluk Cem Gökmen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa; İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar,  CHP milletvekili aday adayı Mehmet Ümit Küçükkaya, Biz İzmit’iz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Lisesi Müdürü Fatih Taşdelen ve çok sayıda lise mezunu katıldı.

 

Programda konuşma yapan İZLİDER Başkanı Cem Gökmen “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan her programımızda bize desteğini sunmuştur. İzmit Liselimizin değerli mezunlarından Ferhat Göçer hepinize selamlarını gönderdi. Dernek olarak şu an 33 öğrencimize burs veriyoruz. Bunda da sizlerin değeri çok büyük. Tek ricamız aidatları ödeme konusunda duyarlı olmanızdır” dedi.

 

İZMİT LİSESİ VAKFI KURULMALI

Daha sonra söz alan İzmit Lisesi mezunlarından İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da “Her pilav gününde hocalarımı burada görünce dilim tutuluyor. Ülkemize ve kentimize çok değerli insanlar kazandıran ve bu günlere gelmemizi sağlayan çok değerli hocalarıma teşekkür ediyorum. İzmitli olmak ve İzmit Lisesi mezunu olmak benim için her zaman büyük bir gurur olmuştur. İzmit Lisesi Vakfını kurmamız gerekiyor. Derneğimiz bir koldan vakfımızda başka bir kolada çalışmalı. Aynı zamanda İzmit Lisesi Müzesini de hayata geçirmeliyiz. Ben bu anlamda ne yapılması gerekiyorsa hazırım” ifadelerini kullandı. Programda mezunlar bol bol anıları yad etti, İzmit Lisesi’nin geleceğinden bahsetti.

ETİKET :   izmit lisesi izlider