kocaeli , 21-01-2020

İzleyin, keşfedin, deneyin, görün...

Kasım ayında görmeniz, izlemeniz, keşfetmeniz, denemeniz ve görmeniz gerekenleri siz değerli okuyucularımız için yazdım...

12:07:43 | 2019-11-06

 

JOKER’İ İZLEYİN

Çok sinemaya gittiğimi söyleyemem; genellikle sevdiğim filmleri evde seyretmeyi tercih ederim ama bu ay sizlere izlemekten çok keyif aldığım bir filmden bahsetmek istiyorum. Zaten sosyal medyada da çokça karşınıza çıktığını düşündüğüm filmin virali ile bir hayli fazla karşılaştık bu aralar. Daha önce defalarca Joker izledik, pek çok önemli isim tarafından canlandırıldı bu karakter ancak bu sefer biraz farklı. Joker karakterini canlandıran Joaquin Phoenix, gerçekten takdirle anılması gereken bir oyunculuk sergilemiş. Ayrıca film, oyunculukların yanı sıra görsel bir şölen niteliğinde. Hala vizyondayken mutlaka izleyin.

 

 

PROFİTEROL ATÖLYESİ’Nİ KEŞFEDİN

Bu ay yemeklerden ve özellikle tatlılardan fazlaca bahsettim gibi ama bunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Yuvam Akarca bölgesinde, özellikle de Yahya Kaptan ve Alikahya arasında pek çok şirin mekan var. Profiterol Atölyesi de bunlardan biri.  Çok kaliteli, çeşit çeşit, nefis profiteroller yapıyorlar. Ben, özellikle beyaz çikolatalı olanına bayılıyorum. Yolunuzu düşürün, mutlaka deneyin derim.

 

 

 

ESKİŞEHİR’E GİDİN!

Daha önce laf arasında, gezi yazılarımda mutlaka Batu’dan bahsetmişimdir. Batu, çok sevdiğim bir dostum ve kendisini uzun zamandır görmemiştim. Geçtiğimiz günlerde Batu, Eskişehir’de yaşamaya başladığını söyleyince kaderin bizim için ördüğü ağlar görünür hale geldi.  Dostum Hazal ile beraber kalktık, Batu’yu Eskişehir’de ziyarete gittik. Tabii gitmişken bir kaç gün kalıp Eskişehir’in hep bahsedilen gece hayatı ve eğlence yaşamını da görmüş olduk. Bu ziyaretime kadar Eskişehir’i bu kadar kapsamlı gezme imkanım olmamıştı. Çok beğendim ve çok eğlendim diye açık açık söylemek istiyorum. Kasım ayının ortalarına kadar hala güneş görebilirsiniz Eskişehir’de. Son güneşleri kaçırmayın, Eskişehir’e gidin ve bol bol gezin derim.

 

 

 

MANTI DİYARI’NA BAYILDIK!

Eskişehir’e gitmişken, sevgili arkadaşım Hazal’ın çok önceden keşfettiği bir lezzeti de denemeden edemedik. Üşenmek nedir bilmeyenler olarak, soluğu Mantı Diyarı’nda aldık. Ben daha önce dışarıda hiç mantı yememişim, çok beğendim. Hele ‘yağlama’ adında bir lezzet daha var ki yolunuz düşerse onu da mutlaka deneyin. Oldukça ağır bir lezzet olan yağlamanın porsiyonu da çok büyük. Bu nedenle yarım ya da üçte bir söyleyebiliyorsunuz. Eğer başka mantı çeşitlerinin tadına da bakacaksanız, yağlamayı az miktarda söylemenizde fayda var. Mekan Eskişehir’de Tepebaşı bölgesinde hizmet veriyor.

 

 

 

STRES İÇİN MOODY RETRO

İzmit’te gece eğlencesi için dışarıya çıkmayı pek sevmem; çıktığım zamanlarda da gittiğim mekanlar genellikle değişmez. Örneğin, Doubt dostlarımın mekanı ve kaliteli kokteyller içmek istediğimde soluğu Doubt’ta alıyorum. Eğlenmek ve biraz stres atmak için ise yine sevdiğim arkadaşlarımın çok güzel bir mekanı var: Moody Retro. Mekanda, özellikle çarşamba ve perşembe günleri çok kaliteli gruplar sahne alıyor. Moody Retro’da salı günleri Emir Yıldız ve orkestrası, perşembe günleri ise İT adlı bir grup çıkıyor sahneye. Ben gidip görün derim. İzmit barlar sokağındaki mekanlara gitmek noktasındaki önyargıları kıracak bu mekanı ben çok seviyorum. Sizin de seveceğinizden eminim.

 

 

BORUSAN CONTEMPORARY’İ MUTLAKA GÖRÜN

Sanatsal aktiviteleri önemsiyoruz… Takip edenler bilir; Borusan Holding de yazınsal ve görsel sanatlar başta olmak üzere, her zaman sanat faaliyetlerinin en önemli destekçisi konumundadır. Yine son derece önemli bir sanat faaliyetine ev sahipliği yapıyor Borusan. Hem de bu sefer 800 eserden oluşan dev bir çağdaş sanat sergisi, Baltalimanı’nda bulunan holding merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu; video, yerleştirme, yeni medya, neon-LED, fotoğraf başta olmak üzere ‘dijital tekniklerle’ üretilmiş pek çok sanat eserini içeriyor. Koleksiyonda Türk çağdaş sanatı Ayşe Erkmen’den Bülent Evren’e, Ali Kazma’dan Cevdet Erek’e, Gülsün Karamustafa’dan Esra Ersen’e dek uzanan farklı kuşaklarla temsil ediliyor. Sergide Burak Arıkan, Evrim Kavcar, Serkan Taycan, Lale Delibaş ve Erdal İnci başta olmak üzere, genç kuşak sanatçıların çalışmalarını destekleyen bir yapılanma çizgisi de dikkat çekiyor. Mutlaka gidip görün derim. Hem mükemmel bir sanat koleksiyonunu hem de Borusan’ın merkezi olan Perili Köşk’ün kendine aşık edecek manzarasını görmüş ulursunuz. Benden söylemesi.

 

 

BOSTON DONUTS İZMİT’TE

Amerikan tipi tatlıları seviyorsanız, size yeni bir önerim var. İzmit’in kafeler sokağında, İstanbul’da hizmet veren bir marka yeni şubesini açtı. Boston Donuts İzmit artık bizlerle beraber. Menü de oldukça zengin, damak tadınıza göre bir donut bulabileceğinize eminim. Özellikle içi krema dolgulu olanlar bir hayli güzel. Ürün seçeneklerini görmek için mekanın @bostondonutsizmit Instagram adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

A BIT OF EGGO’YU DENEYİN

Şu an çok özel bir mekanla karşı karşıyasınız. Gittiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. Bir Instagram postundaymışsınız gibi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. A Bit of Eggo, geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gerçekleştirdiğimiz keşif ziyaretlerimizden birinde yakaladığımız, daha doğrusu bir arkadaşımızın yönlendirmesiyle gittiğimiz harika bir mekan. Adından da anlaşılacağı üzere, A Bit Of Eggo, yumurta ile yapılabilecek kaliteli kahvaltı ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunuyor.  Güzel bir pazar kahvaltısı için gidilmesi gereken bir yer ama biraz sıra beklemeyi göze almalısınız zira mekanın ilgilisi çok. Ben anlatmayayım, siz Instagram’da @a.bit.of.eggo sayfasını bir inceleyin. Arnavutköy sırtlarında kaliteli bir pazar günü sizleri bekliyor.

 

 

ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ ÇARŞIDA

Malum, bu aralar İzmit’in kafeler sokağı bir hayli revaçta. Her geçen gün yeni bir lezzet daha sokaktaki yerini alıyor. Hemen belirteyim; kulağıma gelen bazı duyumlar, bu sokak için yeni yeni hazırlıklar, fiziki koşulları güçlendirmek için bir takım çalışmalar yapıldığını da söylüyor. Şimdilerde kentimizden çıkıp ülkemize yayılan bir lezzet daha kafeler sokağındaki yerini aldı. Alaçatı Muhallebicisi artık çarşıda. Markanın muhteşem lezzetlerine daha kolay ulaşmayı dört gözle bekleyenlere duyurulur.

 

 

 

AVOKADO DÜNYASI

Instagram’da gezinmek artık hepimiz için çok sıradan bir aktivite haline geldi. Ben de herkes gibi gezinirken bir sayfaya denk geldim. Sayfanın ismi, ‘Avakado Dünyası’. Hesap, kendi yetiştirdiği avokadoların satışını gerçekleştiriyor. ‘Böyle satış yapan pek çok hesap var’ diyebilirsiniz. Benim bu hesaba kefil olmamın nedeni, bir arkadaşımın alışverişini açarken denk gelmiş olmam. Daha önce hiç o kadar taze avokado görmemiştim gerçekten. Dalından yeni koparılmış avokadolar, haftanın belli günlerinde sipariş sahiplerine gönderiliyor ve en önemsenen şey tazelik. Avokadonun yanında ejder meyvesi, pepino gibi tropik meyvelerin satışı da var ve her şey son derece taze. Üstelik fiyatları marketlere göre daha uygun. @avokadodunyasi adlı hesabı takip ederek bu tazecik ürünlerden faydalanabilirsiniz.
ETİKET :   can işiaktır canın gözünden öneriler keşfedin görün deneyin izleyin tadın kocaeli kocaeli life kasım

Tümü