İstiklal Marşımızın Kabulü’nün 97. Yıldönümü kutlandı

PAYLAŞ

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezi’nde bugün düzenlendi.


İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. Yılı münasebeti ile Karamürsel Nazmi Oğuz Ortaokulu tarafından düzenlenen programda Mehmet Akif Ersoy anıldı. Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve eşi Tuğba Yıldırım, ilçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Cumhuriyet Savcısı Yusuf Canik, İlçe Jandarma Komutanı Sadık Eroğlu, Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Daire Amirleri, Oda Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Karamürsel Nazmi Oğuz Ortaokulu Müdürü Bilal Demir’in açılış konuşması ile başlayan program, İstiklal Marşı’nın yazılması ve Mehmet Akif Ersoy’u anlatan slayt gösterisi ile devam etti. Son olarak Oratoryo gösterisinin ardından, İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, İlçede düzenlenen yarışmaların sahiplerine Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve Cumhuriyet Savcısı Yusuf Canik tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Bir Cevap Yazın