kocaeli , 27-02-2020

İnşaat Mühendisleri iftarda buluştu

Geleneksel iftar programında konuşma yapan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, “Biz İMO olarak büyük bir aileyiz. Artık salonlara sığmıyoruz” dedi.

09:49:30 | 2018-06-06

İnşaat Mühendisleri Odası’nın (İMO) 5. Geleneksel iftar programı dün Antikkapı Restoran’da gerçekleşti. Başkan Tolga Ok ev sahipliğinde yapılan programa AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Kadir Durmuş, KASKF Başkanı Murat Aydın, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve oda üyeleri katıldı.

YOĞUN KATILIM 

Yoğun katılımla gerçekleşen programa yaklaşık 600 kişi katıldı. İftar öncesinde İbrahim Özer Kuranı Kerim tilaveti verdi. Ardından Başkan Ok konuşma gerçekleştirdi. Ok şu ifadelere yer verdi: “Ne mutlu ki bize bugün sizlerle bir Ramazanı daha yaşıyoruz. Ramazan ayı ibadet, oruç ve sabır ayıdır. Her sene sizinle bir araya gelerek oruç açıyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yönetim olarak en önemsediğimiz konu meslekte dayanışma anlayışıdır. Tüm farklılıklarımıza rağmen biz İMO olarak büyük bir aileyiz. Artık salonlara sığmıyoruz. Bu ay da lütfen kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşalım” dedi. 

EN ÖNEMLİ MESLEKLERDEN BİRİ

İnşaat Mühendisi olan Genel Sekreter İlhan Bayram, “Değerli meslektaşlarım bereketli bir ay içindeyiz. Bu ayın en güzel paylaşmak, birlikte olmaktır. Biz inşaat mühendisleri olarak kentimize, ülkemize hizmet ediyoruz. Hayatı güzelleştirmeye ve kolaylaştırmaya çalışıyoruz. İnşaat mühendislerinin topluma en faydalı olan meslek olduğunu düşünüyorum. Biz büyükşehir belediyesi olarak şehrimizi yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. En fazla da inşaat mühendislerimizle birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

HUZURUN KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM

AK Parti Milletvekili İlyas Şeker ise şunları söyledi: “Huzur içinde orucumu açıp, işimize gidiyoruz. Bu huzur ortamına muhtaç olan o kadar çok ülke var ki. Bizde yaşıyoruz bunu içimizde Suriyeliler var. Sıkıntı ve zorluk çektikleri için yerini ve yurdunu terk edip, ülkemize geldi. Biz bu anlamda ne kadar şükretsek azdır. Bu huzur ortamının kıymetini bilmek gerekir. Hepimiz huzurun pekişmesi için üzerimize ne düşüyorsa onu yapmalıyız. Tolga Başkan odada çok güzel birliktelik oluşturdu. Bu birlikteliğin devam etmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.
ETİKET :   İnşaat Mühendisleri Odası İnşaat Mühendisleri Odası Tolga Ok Ak Parti Milletvekili İlyas Şeker Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram Antikkapı Restoran iftar

Tümü