kocaeli , 31-05-2020

İlgili ve fedakar bir baba ÖZGÜR YAVUZ

12:18:59 | 2017-06-13

Kids Life’ın, ‘1 baba 5 soru’ sayfası, bu ay sevgi dolu bir babayı ağırlıyor. İlimizde geniş bir kesim tarafından tanınan, Özgür Modern Yapı firmasının sahibi Özgür Yavuz, birbirinden yakışıklı 3 erkek çocuğunun babası. Oğulları Arhan, Yaman, Arman ve eşi Anna Yavuz ile birlikte kalabalık aile olmanın keyfini yaşayan Özgür Yavuz’a nasıl bir baba olduğunu ve çocuklarıyla ilgili hayallerini sorduk.

 

1-Özgür Yavuz nasıl bir babadır?

Bu soruyu eşim Anna cevaplasın: Çocuklarına karşı sabır sınırları çok geniş, onlarla nitelikli zaman geçirmek için elinden geleni sonuna kadar yapan, elindeki imkanın bir fazlasını nasıl oluştururum diye kendini sonuna kadar zorlayan ve gururla söylüyorum yakın çevremde gördüğüm en ilgili, en fedakar ve her çocuğun seviyesine çok rahat inip nitelikli zaman geçirebilen bir baba.

2-Size ‘iyi ki baba olmuşum’ dedirten, hatırladığınız anılarınız nelerdir?

En büyük oğlum Arhan, katıldığı ilk satranç turnuvasında yenilgisiz Kocaeli şampiyonu olmuştu. Onu anons ettiklerinde çok gururlanmıştım ve gözlerim dolmuştu. O anı hiçbir zaman unutamam.

3-Baba olmadan önceki hayatınızla, şu andaki hayatınız arasındaki en belirgin farklar nelerdir?

Evlenmem ile baba olmam arasında 11 ay var. Evlendikten sonra hayatınız düzene giriyor ama çocuk olunca bütün hayatınız değişiyor. Bütün planlarınızı onlara göre yapıyorsunuz. Hayat akışınızı onlara göre düzenliyorsunuz. Ben bunu keyifle yapıyorum.

4-Çocuklarınızla nasıl vakit geçirmekten hoşlanırsınız?

Tatiller en keyif aldığım zamanlar oluyor. Yoğun iş temposu içinde onlara yeterince vakit ayıramıyorum ama akşamları 2-3 saatlik zaman dilimini verimli bir şeklide geçirmeye çalışıyorum. Tatiller ise 24 saati birlikte vakit geçiriyoruz. Yüzmek, kayak yapmak, futbol çocukların en sevdiği oyunlar. Onların sevdiği şeyleri yapmak bana da keyif veriyor. Üçü ile birlikte yattığım geceler oluyor, uyumak da uyanmak da istemiyorum.

5-3 erkek çocuğu sahibisiniz. Karakterlerini de göz önünde bulundurarak nasıl bir gelecek planlıyorsunuz? Neler hayal ediyorsunuz?

Ben inşaat mühendisiyim ama çocuklarımın farklı meslekte olmasını hayal ediyorum. En büyük oğlum Arhan, çok adaletli bir yapıya sahip; avukat olabilir. Ortanca oğlum Yaman, 4,5 yaşında ama okumaya başladı. Üçer üçer ve beşer beşer sayabiliyor, toplama çıkarma yapabilir. Onun, yurt dışında bilişim sektöründe olmasını isterim. En küçük oğlum Arman ise şirinliği ve güleç yüzü ile tiyatro veya sinema alanında ilerleyebilir. Benim onlarda gördüklerim bunlar ama hayat boyu mutlu olacakları konularda tercihlerini yapmalarını isterim.

 
ETİKET :  

Tümü