kocaeli , 25-06-2019

İKM’de yeni başkan Murat Öztürk

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM)’nin 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık görevine tek aday olan Murat Öztürk seçildi

12:47:58 | 2018-10-06

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

 

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM)’nin 14’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı Kocaeli Ticaret Odası Şaban Sarıgülle Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Ahmet Emre Aydın’ın yeniden aday olmadığı genel kurulda başkanlık görevine İzmit İnönü Caddesi üzerinde bulunan Coşkun Kırtasiye’nin sahibi Murat Öztürk seçildi. 160 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 13’ü asil 13’ü yedek olmak üzere 26 kişilik yeni yönetim kurulu ve 3 kişilikte denetim kurulu belirlendi.  

ESKİ BAŞKANLAR UNUTULMADI

İKM 14’üncü Olağan Genel Kurulu’na KOTO Başkanı Necmi Bulut, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, Baro Başkanı Sertif Gökçe, Biz İzmit’iz Platformu ve İKM Kurucu Başkanı Hüseyin Erol, Genç İzmitliler Derneği Başkanı Umut Ongül, Trabzonlular Dernek Başkanı Sami Durmuşoğlu, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ve çok sayıda İKM üyesi katıldı. Genel kurulda ayrıca İKM’nin yeni başkanı Öztürk tarafından derneğin eski başkanlarına yapmış oldukları çalışmalardan dolayı plaket takdim edildi.

BİZE VERMEDİĞİNİZ DESTEĞİ ONLARA VERİRSİNİZ

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan mevcut başkan Ahmet Emre Aydın “Derneğimizin şuanda maddi bir sorunu yoktur. İnanıyorum ki yeni yönetimimiz daha iyi projeleri ortaya koyacaktır. En büyük güç üyelerimizdir. Dernek yönetimimize destek olurlarsa derneğimiz de daha iyi noktaya gelecektir. Dünya’da ve ülkemizde ticaret anlayışı değişiyor. Online ticaret çok önemli ve İzmit esnafının bu pastadan pay alma zamanı geldi. Yürüdüğümüz yolda bize destek olan tüm üyelerimize ve yönetimimize teşekkür ediyorum. 7 yıl önce projelendirdiğimiz İzmitalışveriş.com’u inşallah yeni yönetim hayata geçirir ve siz üyelerde bize vermediğiniz desteği onlara verirsiniz”  ifadelerini kullandı.

Ahmet Emre Aydın 

 

İKM UNUTULDU  

Aydın’ın ardından konuşan eski İKM başkanlarından İsmail Kalkandelen “İzmit’te esnafımızı temsil edildiği ve ilk yıllarda çok aktif olan İKM son zamanlarda unutulmuş durumda. Yeni yönetim Murat Öztürk ve arkadaşları büyük bir heyecanla bu göreve talip oldular. Umarım İzmit esnafına kentimize güzel işler yaparlar. Onlara tüm içtenliğimle başarılar diliyorum. Bir ağabeyleri olarak heyecanlarını kaybetmeden yeniden İKM’yi bu kente hatırlatmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Eski İKM başkanlarından İsmail Kalkandelen

 

GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPMIŞTIK

Kalkandelen’in ardından konuşan CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya “ İzmit esnafının kabini taşıyan bu derneğin gerçekten hareketli olması gerekiyor. Belediye başkanlığım döneminde bu dernekle ilgili güzel çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalarla Fethiye Caddesine güzel bir hareket getirmiştik. Bu dernek Kocaeli’nin ana direğinde olan bir noktanın derneğidir. Ülkemizde ticaret yapmak biraz daha zorlaştı. Bundan sonraki çalışmalar daha zor olacak. Ancak bu zorluklar birlik ve beraberlikte aşılabilir. İzmit Merkezi birkaç dokunuşla eski haline gelebilir” dedi.

CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya

 

KAPANIŞ SAATLERİNİ İLERİYE ALMAMIZ GEREKİYOR

Hikmet Erenkaya'nın ardından kürsüye gelen KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan ise “Murat Öztürk’e de elini taşın altına koyduğu için teşekkür ediyorum. Bende İzmit çarşıda büyüdüm. Çarşıda esnafımız çok azaldı. En çok özlediğimiz şey kapının önüne bir sandalye koyup çay, kahve içip sorunlarımızı konuştuğumuz günler oldu. Artık ticaretin sistemi değişti. Biraz daha kapanış saatlerimizi ileriye almamız gerekiyor. Diğer konuları da omuz omuza vererek aşabiliriz” dedi. 

KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan

 

DURUMUN ÇOK KÖTÜ OLDUĞUNU GÖRDÜK

Genel kurulda  son sözü yeni başkan Murat Öztürk aldı. Öztürk “Zor bir görev aldık. Esnaf büyüklerimiz dertlerimizi anlattılar. Biz çok fazla konuşmak istemiyoruz. Üstlendiğimiz görevin zorluğunu biliyoruz. Esnafımızla, oda başkanlarımızla görüştüğümüzde durumun çok kötü olduğunu gördük. AVM’lerin yaşattığı büyük zorlukları biliyoruz. Ancak bunlar dert etmeyeceğiz. Bugün burada Valimizi, Büyükşehir Belediye Başkanımızı, İzmit Belediye Başkanımızı görmek isterdik. Ancak biz onları rahat bırakmayacağız. Şuan ki mevcut başkanlarımızdan yardım isteyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni başkan Murat Öztürk

 

VALİMİZİ KAHVE İÇMEYE DAVET EDİYORUZ

Öztürk sözlerinin devamında “Esnafımız için hastanelerle, okullarla, petrol istasyonları ile anlaşacağız. Esnaf olarak en büyük sorunumuz protokol. Sayın Valimiz bir gün esnafı yürüyerek ziyaret etsin. Bir kahvemizi içsin istiyoruz. Eski belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz çarşıya inerek, bize selam vererek geçiyor. Biz göreve talip olduk ve zor bir görev aldık ama elimizden geleni yapacağız. Bizi yalnız bırakmayan siz değerli büyüklerimiz bugün bizlere çok büyük bir destek verdiniz”  ifadelerini kullandı.

 

MURAT ÖZTÜRK’ÜN YÖNETİMİ

Murat Öztürk,  İsmail Solmaz, Cihan Işıklı, Ercan Ok, Kezban Gökdeniz, Mehmet Doğan, Gülcan Önder, Ahmet Sinan Horoz, Levent Özgüven, Volkan Altınkaya, Salih Özüer, Ümit Eski, Tamer Bulut

DENETLEME KURULU

Şule Öztürk, Hüseyin Olcay, İrfan Öge

ETİKET :   İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği ikm ikm başkanı murat öztürk