kocaeli , 11-08-2020

27. İhsaniye Elma Festivali başlıyor

Gölcük Belediyesi, 13-14 Eylül tarihlerinde 27. Yeşil İhsaniye Elma Festivali’ni gerçekleştiriyor. Festivale tüm Kocaelililer davetli

13:42:05 | 2019-09-11

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Gölcük Belediyesi, Yeşil İhsaniye Elma Festivali’nin 27.’sini 13-14 Eylül tarihlerinde gerçekleştirecek. Her yıl düzenlenen elma festivali bu yılda da elma dağıtımı, elma yarışması ve düzenlenecek konserlerle başlayacak. Meyveciliğin yapıldığı İhsaniye’nin en lezzetli elmalarının ve margarin armudunun görücüye çıkacağı festivalin duyurusu için belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer’in katıldığı bir toplantı düzenlendi.

 

 

KATILIM YOĞUNDU

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e; Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Ali Rıza Aksoy, İhsaniye Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Yusuf Ziya Zorlu, GÖLAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mureat Eker, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, ilçe tarım müdürü Nebahat Hocaoğlu ve toplantının yapıldığı elma bahçesinin sahibi Metin Denizli yer aldı.

 

 

MEYVELERİ ÇEKİNMEDEN TÜKETEBİLİRSİNİZ

27. İhsaniye Elma Festivali’nin basın açıklamasında konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, tüketicilerin İhsaniye Kalkınma Kooperatifi’nin ürettiği her türlü meyve ve gıdayı çekinmeden tüketebileceklerini belirtti. Sezer, “Geleneklerimiz devam ettirmek ve ekonomiye böyle festivallerle can vermek bizlere guru verici. Bu yıl 27.’sini düzenleyeceğimiz İhsaniye Elma Festivali’ne tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Sezer konuşmasını festival programını açıklayarak sonlandırdı.

 

 

FESTİVAL PROGRAMI

Festival programı aşağıdaki gibi;

13 EYLÜL CUMARTESİ

13.30 Yazlık-Hisayern-Halıdere-Ulaşlı( Elma Dağıtımı)

15:00 Değirmendere elma dağıtımı(Çınarlık meydanı)

16:00 İzmit yürüyüş yolunda elma dağıtımı

17:30 Gölcük Anıtpark’ta elma dağıtımı

 

14 EYLÜL CUMARTESİ

09:00/12:00 üreticilerin yarışına elmaları ve armutlarını teslim etmeleri (İhsaniye İlköğretim okulu)

13:00/17:00 yarışma elmaları ve armutlarının teşhiri, jürinin değerlendirmesi( İhsaniye İlköğretim okul bahçesi)

19:00 Festival Programı Açılışı, Protkol Konuşmaları

Elma Yarışması Sonuçlarının Açıklanması Ve Ödül Töreni( İhsaniye Kent Meydanı)

20:00 Özkan Hatinoğlu Konseri

22:00 Samida Konseri
ETİKET :   27. İhsaniye Elma Festivali başlıyor 13-14 Eylül tarihlerinde Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer basın toplantısı kocaeli

Tümü