kocaeli , 19-01-2020

Hem güvenli hem konforlu; Vixsus Car Design

Vixsus Car Design imzalı VIP araçlarla ofisinizi ya da otel odanızı yanınızda taşıyabilir, lükse ve konfora çok daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz

13:19:17 | 2018-06-05

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

 

Ofisinizi yanınızda taşımak ister misiniz? Dilediğiniz her yerde iş görüşmesi yapabilmek, misafirlerinizi ofis konforunda ağırlamak...

Peki, yalnızken trafikte geçireceğiniz vakti daha iyi değerlendirmeye ne dersiniz? Koltuğunuza yaslanıp, tek tuşla ayağınıza kadar gelen masada bilgisayarınızı açıp, çalışmak... Çalışırken kahve mi alırsınız yoksa buzdolabından çıkmış soğuk bir soda mı? Televizyon seyretmek veya internette sörf yapmaksa niyetiniz, o da mümkün. Yorgunsanız eğer yine tek tuşla koltuğunuzu yatak haline getirip güzel bir uyku çekebilirsiniz. Hatta uyandığınızda duş bile alabilirsiniz. Gördüğünüz gibi sadece ofisinizi değil, otel odanızı da yanınızda taşıyabilirsiniz. Vixsus Car Design firmasının hazırladığı VIP araçlarla yola çıkmak için sabırsızlanacak, kendinizi her saniye ayrıcalıklı hissedeceksiniz.

İzmit’te ‘üçüz kuleler’ olarak bilinen 262 Towers’ın Türk ortağı, Bambau GMYO Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Şahin yine bir ilke imza attı. İlimizin ilk rezidans projesiyle adını ülke çapında duyuran, 262 Towers bünyesinde topladığı ünlü markalarla yine gündeme oturan Burçin Şahin, inşaat sektöründen otomotiv sektörüne hızlı bir geçiş yaptı, yeni kurduğu Vixsus Car Design firmasıyla VIP araç üretimine başladı. Müşterilerin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan, görselliğin yanı sıra konfor ve rahatlığı en üst sevide sunan VIP araçlarla hayat hiç olmadığı kadar kolay. Gelin, gerisini Burçin Şahin’den dinleyelim.

 

 

GENELDE YURT DIŞINA

 

Burçin Bey, inşaat sektöründen otomotiv sektörüne geçmeye nasıl karar verdiniz?

Kendimize bir VIP araç yaptırmak istediğimizde çeşitli sorunlarla karşılaştık. Çalıştığımız firma söz verdiği tarihte işi tamamlayamadı. 3 ay gecikti, arabayı zar zor teslim aldık. Baktık ki ne sözlerini tutuyorlar ne de işlerini doğru düzgün yapıyorlar. Bu iş nasıl daha düzgün yapılır diye araştırdık, sonunda bu sektörde uzman, deneyimli arkadaşlardan oluşan bir kadro kurduk. İlk etapta başka bir markaya fason üretim yaptık, 6 ay kadar önce de kendi markamız Vixsus ile üretime başladık.

 

Üretim yurt içi mi yurt dışına mı?

Daha çok yurt dışına araç gönderiyoruz. Başta Fransa ve Almanya olmak üzere Avrupa’ya, Arap ülkelerine, Türki cumhuriyetlere çok araç gönderdik.

 

VIP olarak genellikle minibüsler tercih ediliyor sanırım.

Evet, genelde minibüsleri modifiye ediyoruz ama lüks otomobil ve jeep de olabilir. Aldığımız aracın hem dışını hem içini yeniden yapıyoruz. Müşterimizin isteği doğrultusunda, istediği renkte ve istediği özelliklerle donatıyoruz aracı.

 

Bir minibüste neler yapabiliyorsunuz?

Minibüsü boş, yani çıplak alıyoruz. Torpidosundan gövdesine, kapılarına kadar her şeyi biz yapıyoruz. İçine istenilen sayıda koltuk koyabiliyoruz. Müşterinin tercihine göre ısıtmalı, masajlı ya da yatak olabilen deri koltuklar yapıyoruz. Müzik sistemi ve aydınlatma sistemini sıfırdan tasarlıyoruz. Özel ısıtma sistemi ve sigara havalandırma sistemini de kuruyoruz. Araçların içinde televizyon, buzdolabı, kahve makinesi, fincan takımı, humidor (puro kutusu), masa, şifreli gizli kasa, yolcu-şoför telefonu, özel stor perdeler bulunuyor. Tüm bu akıllı sistem sadece bir tabletle yönetiliyor. Bunların yanı sıra özel deri kaplama torpido, otomatik kapı, LED marşpiyerler, krom rüzgarlık ve basamak, özel ses ve ısı yalıtımı, geri görüş kamerası da var. Büyük araçlarda tuvalet ve duş da yapabiliyoruz. VIP araçlar ayrıca yaşlılara ve engellilere uygun hale de getirilebiliyor.

 

VIP araçların en büyük özelliği nedir?

Bu araçların en büyük özelliği konfor. Normalde aynı konfora 4 kat daha fazla ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Şu anda standart bir dizel otomotiv 250-350 bin lira civarında. Konfor istediğinizde rakam 4 katına çıkıyor. Biz ise konforu yaklaşık 350 bin TL’ye sunuyoruz. Bu araçlarla hem ciddi bir prestij elde ediyorsunuz hem de konforlu bir yolculuk yapıyorsunuz. Aracınızı uzun yolda hem ofis hem de otel odası gibi kullanabiliyorsunuz. Televizyonu, bilgisayarı, yazıcısı, interneti ile bütün işlerinizi çözebiliyorsunuz. Dilerseniz her türlü görüşmenizi burada yapabiliyorsunuz. Dinlenmek istediğinizde ise koltuğunuzu yatırıyor, yatağa dönüştürüyorsunuz. VIP araçların bir diğer özelliği de güvenli oluşu.

 

 

 

İŞ ADAMLARI İÇİN İDEAL

 

VIP araçları daha çok kimler tercih ediyor?

Daha çok iş adamları, kalabalık aileler, Türkiye’ye gelen Araplar tercih ediyor. Aracımız 4 arkada, 2’de önde olmak üzere 6 kişilik. Özel şoför, özel güvenlik kullananların özellikle tercih ettiği bir araç. Tavan yüksekliği, içinin genişliği, ferahlığı da tercih sebebi. Aynı zamanda misafirinle karşı karşıya oturup sohbet edebilmek, çayını ya da kahveni içebilmek, buzdolabından istediğin içeceği çıkarıp yudumlayabilmek, bilgisayarda çalışırken yazıcıdan çıkış alabilmek, işte bunların hepsi tercih sebebi.

 

Marka fark ediyor mu?

Her marka otomobili yapabiliyoruz. Bizim özelliğimiz şu; diğer firmalar aracın içini MDF’den yapıyor, biz ise kendi parçalarıyla yapıyoruz. Mesela Mercedes bir minibüsü modifiye edeceğiz diyelim, Mercedes’in kendi koltuğunu, kendi klimasını, kendi fanlarını kullanıyoruz. Sıfırdan alıp, müşterinin istediği özelliklerde ve renkte yapıyoruz. Avantajımız ise şu; aracın içini fiberden yaptığımız için hafifleştiriyoruz. Diğer firmaların 2 bin motorla çözeceği işi biz 1.6 motorla çözebiliyoruz. Vergisini, kaskosunu falan düşünürseniz fiyatta 100 bin liralık avantaj demektir bu. Yurt içindeki 2 rakibimiz den yüzde 50 daha uyguna yapıyoruz.

 

Fiyatlar nasıl?

Araç da dahil 350 ile 450 bin TL arasında değişiyor. Aracı kendiniz alırsanız, 150 bin TL ile 250 TL arasında.

 

Şimdiye kadar kaç araç yaptınız?

Şimdiye kadar 40’a yakın araç yaptık. Biz aynı zamanda konsept çalışıyoruz. Mesela sevdiğiniz bir marka varsa, aracın içini o markanın çizgileriyle yapıyoruz. D&G, Louis Vuitton, Mont Blanc ya da Gucci konsepti. Roleks saatli araç bile yaptık.

 

Bir araç kaç günde çıkıyor?

VIP bir araç 40 günde üretimden çıkıyor. 3 farklı üretim hanemiz var. Montajı İzmit’te yapıyoruz, parçalar İstanbul’daki atölyelerde üretiliyor.

 

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Biz bu işi kendi şehrimizde yapmak istedik. Kocaeli’de 5 tane otomobil fabrikası, sayısız yan sanayi olmasına rağmen kendi markasıyla araç üreten tek firmayız. Buradan bütün dünyaya satış yapıyoruz. Bu anlamda Koç’un bile önüne geçtik. Cumhurbaşkanımızın ‘Araç üretin’ teklifine ilk biz cevap vermiş olduk.

İLETİŞİM

Bambau, Yahya Kaptan Mahallesi, Bestekar Amir Ateş Caddesi, İzmit/Kocaeli

Telefon: 0850 304 2262 / 0553 107 5107

ETİKET :   burçin şahin iş adamı 262 towers Vixsus Car Design lüks araç konfor tasarım modifiye