kocaeli , 07-03-2021

Hayallerinizin ötesinde: Vildan Sertoğlu Organizasyon

8 yıldır ilimizde binlerce organizasyona imza atan, hafızalara kazınan söz, nişan, kına ve düğünler gerçekleştiren Vildan Sertoğlu, şık konseptleriyle 2021 düğünlerine hazır

12:06:28 | 2021-02-02

RÖPORTAJ: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

İlimizde hizmet veren bir firmanın çatısı altında 8 yıldır organizasyon planlayıcısı olarak binlerce organizasyona imza atan; çiftler için unutulmaz söz, nişan, kına ve düğünler gerçekleştiren girişimci iş kadını Vildan Sertoğlu, yılların tecrübesini kendi isminin baş harflerini taşıyan VS Organizasyon’u kurarak taçlandırdı. Geçtiğimiz yıl kendi şirketini kuran ve pandemi önlemlerine harfiyen uyararak şık organizasyonlar gerçekleştiren Sertoğlu, 2021 yılı için de tüm hazırlıklarını tamamladı.

Profesyonellik ve güvenden ödün vermeden yoluna devam eden Sertoğlu,  ‘Hayallerinizin ötesinde’ sloganıyla 2021 yılında da çok konuşulacak organizasyonlara imza atacak gibi görünüyor.

Pandemi nedeniyle ertelenen, aksayan, yapılmayan sayısız organizasyon olduğunu, özellikle geçtiğimiz yıl ertelenen düğünler nedeniyle düğün sezonunun bu yıl erken başlayacağını kaydeden Sertoğlu, “VS Organizasyon profesyonel ekibi ve alanında en iyi olan partner firmalarıyla akıllarda yer edecek işlere imza atacağız” diyor. VS Organizasyon hakkında merak ettiğiniz her şey röportajımızda…

 

 

Vildan Hanım, sizi tanıyarak başlayalım…

Doğma büyüme Kocaeliliyim. Esnaf bir ailenin kızıyım. Gazi Üniversitesi’nde işletme üzerine eğitim alırken bu bölümün bana göre olmadığını düşündüm ve el sanatlarına yöneldim. Eğitimlerimi bu alanda tamamladım, yıllarca halk eğitim merkezlerinde el sanatları eğitimi verdim. İzmit Halk Eğitim Merkezi’ndeki görevim 10 yıldır devam ediyor. Ardından el sanatlarındaki yeteneğimi organizasyon alanında kullanmaya karar verdim ve bu alana yöneldim. Evliyim, Metehan isminde bir oğlum var. Oğlum, benim en büyük destekçim. Kendisi makine mühendisi ancak bu işe çok yatkın ve yetenekli.

 

Nasıl başladınız organizasyon işine?

El sanatlarında renk uyumu, tasarım konularında detaylı eğitim almıştım. Bilgimi organizasyon işinde değerlendirmek istedim. 8 yıl önce elime bir fırsat geçti, başarılı bir firmada organizasyon planlayıcısı ve yöneticisi olarak çalışmaya başladım. 8 yılda bin 200’ün üzerinde organizasyona imza attım. Baktım bu işte iyiyim, kendi şirketimi kurma vaktinin geldiğini düşündüm. Geçtiğimiz yıl VS Organizasyon’u kurdum. ‘Hayallerinizin ötesinde’ sloganıyla yola çıktım ve pandemi döneminde de olsa insanların hayallerinin ötesinde organizasyonlar yaptım.

 

Ne tür organizasyonlar yapıyorsunuz?

Aklınıza gelebilecek her şey… Söz, nişan, kına, düğün, bride party, after party, sünnet, kokteyl, doğum günü, evlilik teklifi, baby shower, bekarlığa veda geceleri, açılış ve lansman gibi organizasyonlar…

 

Kaç kişilik bir ekibiniz var?

7 kişilik bir ekibim var. Ayrıca ışık/ses sistemi ekibim, fotoğraf/kamera ekibim, dans ekibim ve DJ’den oluşan titizlikle seçtiğim partner firmalarım var. Telafisi olmayan bir iş yapıyoruz. Bir hata ya da eksiklik olduğunda insanların unutmayacağı kötü anılar ortaya çıkıyor. Organizasyon sahibi bize güvenmeli, gözü arkada kalmamalı. İşte bu nedenle benim için profesyonellik, güven, kalite ve etik çalışmak çok önemli.

Ben yaptığım organizasyonun hafızalarda en iyi şekilde kalmasını isterim. A’dan Z’ye her şeyi planlarım, organizasyon bitene kadar da mekandan ayrılmam. Aldığım eğitimlerin ve sektördeki 8. yılımın bana kattığı tecrübe sayesinde bu yolda güvenle yürüyorum.

 

VS Organizasyon'un sahibi Vildan Sertoğlu'nun en büyük destekçisi oğlu Metehan Sertoğlu.

 

TECRÜBE VE GÜVEN

 

Peki, evlenmek isteyen çiftler iyi bir organizasyon için ne yapmalı?

Öncelikle kötü bir sürprizle karşılaşmamak için tecrübeli ve güvenilir bir firmayla çalışmalı. Çiftler, organizasyoncuya düğün mekanını belirlemeden önce gelmeli. Çiftlerin zevklerini ve tarzlarını yansıtan bir düğün planlamak için organizasyoncunun iyi bir dinleyici olması çok önemli. Hayallerindeki düğün konseptine uygun bir mekan belirlemek ise bu işin en önemli ayağı. Mekan ve tarih belirlendikten sonra VS Organizasyon olarak çiftlerin istekleri doğrultusunda düğünün her bir ayrıntısına birlikte karar verip, kusursuz bir oragnizasyon için planlamalara başlıyoruz. Ve organizasyon tarihi geldiğinde de büyük bir titizlikle aksiyon alıyoruz. Bu süreçte çiftlere bir anlamda düğün koçluğu yapıyorum.

 

GÖSTERİŞLİ DÜĞÜNLER

 

Düğünler ve diğer tüm organizasyonlar için randevular oluşturulmaya başlandı mı?

Tabii ki şimdiden görüşmeler yapılmaya başlandı. 2020’de durgun bir dönem geçirdik ancak 2021 düğünleri çok daha erken başlayacak. Ertelenen çok fazla organizasyon var. Bu yıl düğünler daha gösterişli olacak diyebilirim. 2021 düğünleri için konseptlerim hazır, buna ilaveten talebe göre bu konseptleri artırabilirim. Ayrıca, kişiye özel butik konseptler de yapıyorum.  Çiftlerin içine sinen, hayallerinin üzerinde organizasyonlara imza atmaya devam edeceğim. Bu konuda iddialıyım.

 

Konsept tasarımlarınızı nasıl ve neye göre yapıyorsunuz?

El sanatları öğretmeni olarak yıllarca iplerle ve kurdelelerle dans ettim. Şimdi ise kumaşlarla, dantellerle dans ediyorum. Tüm tasarımları kendim yapıyorum, tıkandığım noktalarda yardımcılarımdan destek alıyorum. Bunun dışında sektördeki trendleri yakından takip ediyorum ve tasarımlarıma bu trendlerin esintilerini yine kendi imzamı koyarak yansıtıyorum. 

 

Vildan Hanım, son olarak ne söylemek istersiniz?

Unutulmaz hatıralarla dolu organizasyonlar yapmak için sabırsızlanıyorum. Kalite, güven ve farklılık arayanları VS Organizasyon’a bekliyorum. Ayrıca bu sektördeki hedefim farklılıklara imza atmak. Bu anlamda en büyük hayalim ise destinasyon düğünleri yapmak.

 

İLETİŞİM

Adres: Körfez Mah. Cömertler Sk. Özmesan Sitesi No:7 İç Kapı No: B Başiskele/Kocaeli

Telefon: 0532 516 96 25 – 0552 318 87 87

E-mail: vildansertogluorganizasyon@gmail.com

Instagram: @vsorganizasyon

ETİKET :   vs organizasyon vildan sertoğlu organizasyon düğün kına nişan söz açılış lansman evlilik teklifi doğum günü kocaeli başiskele