kocaeli , 28-11-2020

Hamza bebek için güldürecekler

Her geçen gün ölüme yaklaşan SMA Tip 1 hastası Hamza bebek için tiyatrocular harekete geçti. İzmit'te bulunan Doğaçlama Tiyatro oyuncuları sahneye Hamza için çıkacak

10:51:56 | 2020-11-17

Ölümcül bir kas hastalığı olan SMA Tip 1 hastası Hamza bebek, yardım bekliyor. Başiskele'de yaşayan 20 aylık Hamza bebeğin hayata tutunması için gereken 2 milyon 400 bin doların toplanması ve Amerika’da tedaviye başlaması için zaman daralıyor. Tedavi için 4 aydan daha kısa bir süresi kalan Hamza bebek için Kocaeli Umut Elçileri desteklerini ilan etmiş ve farklı organizasyonlarla Hamza'ya destek olmaya başlamışlardı. Umut Elçileri arasında bulunan Doğaçlama Tiyatro oyuncuları anlamlı bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. Tiyatrocular, korona tedbirleri kapsamında gerekli önlemleri alarak Hamza bebeğe can katmak için sahneye çıkacaklar.

 

20 LİRA BAĞIŞ

Farklı meslekler sahip bir grup tiyatro aşığı insan, tiyatro sporu gösterisiyle bu kez Hamza bebek için güldürecek. Tiyatroculara kapılarını açan, İzmit şehir merkezinde hizmet veren Kedi Kafe’de gerçekleşecek olan doğaçlama gösteri esnasında seyirciler oyunlara yön verecek ve sahneye çıkma fırsatı da yakalayacak. Gösteriye katılmak için @hamzayasasin isimli Instagram sayfasında verilen bağış hesaplarına 20 liralık bağış yapmak yeterli olacak.

Tedavi sürecine bir an önce başlaması gereken Hamza'nın sadece 85 günü kaldı.
ETİKET :   hamza bebek sma hastası kas tastalığı doğaçlama tiyatro kedi kafe bağış tedavi amerika kocaeli

Tümü