kocaeli , 07-03-2021

Güzellikte kalitenin adresi; Elis Estetik

Girişimci iş kadını Çilem Olgun Er tarafından Yahya Kaptan’da hizmete açılan Elis Estetik ve Güzellik Merkezi, kaliteli uygulamaları ve memnuniyet odaklı çalışma anlayışıyla fark yaratıyor

15:28:12 | 2021-02-01

RÖPORTAJ: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

 

Güzellik sektöründe 6 yıldır kaliteden ödün vermeden yoluna devam eden Elis Estetik ve Güzellik Merkezi, Yahya Kaptan’daki yeni yerinde, uzman kadrosuyla kendisine değer verenleri bekliyor.

‘Buna Değersiniz’ sloganıyla, girişimci iş kadını Çilem Olgun Er tarafından ilimize kazandırılan Elis Estetik, butik çalışma tarzıyla farkını ortaya koyuyor.

Memnuniyet odaklı çalışma anlayışını benimsediğini söyleyen Çilem Olgun Er, “Elis Estetik, çalışanından danışanına kadar herkesin mutlu olduğu bir güzellik merkezi. Aceleye getirilmiş, danışanların sıra beklediği bir işletmecilik anlayışım yok. Benim için her bir danışanımıza kendisini özel hissettirmek önemli” diyor.

Çilem Olgun Er ile Elis Estetik’i ve hedeflerini konuştuk.

 

 

 

Çilem Hanım, sizi tanıyarak başlayalım…

İşletme bölümü mezunuyum. Evli, bir çocuk annesiyim. 11 yıldır Kocaeli’de yaşıyorum. Uzun zamandır kendime bir güzellik merkezi açma hedefim vardı ancak eşimin asker olması nedeniyle şehir şehir gezdiğimiz için bir türlü bu hayalimi gerçekleştirememiştim. En sonunda, 2014 yılında ablam ile birlikte Körfez’de Elis Estetik ve Güzellik Merkezi’ni açtık. 2020’nin ocak ayında ise İzmit Yahya Kaptan’daki daha geniş ve modern olan yeni yerimize geçtik.

 

Güzellik sektörünü tercih etmenizin nedeni nedir?

Ben her zaman güzellik sektörüne ilgiliydim. İnsanların doğru işlemler yaptırmasını, kaliteli merkezlere gitmesini çok önemsedim. 2012 yılında güzellik alanındaki eğitimlerimi tamamladım, sertifikalarımı aldım. Kendi yerimi açmadan önce de güzellik merkezlerini gezerek nasıl işlemler yapılıyor, hangi ürünler kullanılıyor, ben neler yapabilirim diye bizzat gözlemledim. 2014 yılının ağustos ayında merkezimi açtım.

 

Merkezde işlemleri siz mi yapıyorsunuz?

Hayır, bu konuda pek çok sertifikaya sahip olmama rağmen ben işin işletmecilik ve müşteri ilişkileri kısmındayım. İşlemleri alanında uzman 4 çalışma arkadaşım yapıyor.

 

Neden böyle bir çalışma tarzını benimsediniz?

İşlem yaptığım zamanlarda, sadece işe yoğunlaşmış olacağım ve merkezimize gelen misafirlerimle ilgilenemeyeceğim. Benim hayalim böyle bir işletmecilik olmadı hiçbir zaman. Ben gelen her insanı bizzat tanımak, ilgilenmek istiyorum. Kaldı ki 6 yılda bunu başardım.

 

KENDİNİZİ ÖZEL HİSSEDİN

 

Hazır anlatmaya başlamışken işletmecilik anlayışınızı da ayrıntılarıyla dinleyelim.

Güzellik merkezleri kadınların kendilerini özel hissetmek istediği yerlerin başında gelir. Benim için kaliteli bir işlem, steril bir ortamda ve doğru ellerde yapılmalı. İşletmemde de bunu başardığımı düşünüyorum. Hayat telaşı içerisinde olan insanları, yoğunluk sebebiyle aceleye getirilmiş işlemlerle özensiz hissettirmek istemiyorum. Biz memnuniyet odaklı bir işletmeyiz. İşlemden çıkan her bir danışanımızın mutlu bir şekilde buradan ayrılması bizim için çok önemli. Her seans arasına 30 dakikalık boşluklar bırakıyoruz. Bu süreçte seans odasının temizlik ve hijyen işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

 

Gelelim merkezinizde hangi işlemleri yaptığınıza…

Merkezimizde iğneli epilasyon, lazer epilasyon, bölgesel zayıflama, cilt bakımı ve kalıcı makyaj uygulamaları yapılıyor. Lazer epilasyonda buz lazer, Alexandrite soğuk üfleme ve Alexandrite olmak üzere 3 cihazla çalışıyoruz. Bölgesel zayıflamada kavitasyon, lenf drenaj, radyo frekans, vakum, micro plus işlemlerimiz bulunuyor. Bölgesel zayıflamada tek başımıza hareket etmiyoruz, danışanımızdan spor yapmasını, sağlıklı beslenmesini ve özellikle bol su tüketmesini rica ediyoruz. Yoksa giden yağlar kısa süre sonra tekrar vücuda yerleşiyor.

 

Cilt bakımıyla ilgili hangi uygulamaları yapıyorsunuz?

Cilt bakımında çok iddialıyız. Yoğun cilt bakımı, medikal cilt bakımı, dermapen, gençlik aşısı, somon DNA, leke tedavisi, akne tedavisi, skar izi tedavisi ve antiaging tedavisi yapıyoruz. İstanbul’daki büyük ve kaliteli güzellik merkezlerinin kullandığı markalar SkinClinic, Dr. DerMiss ve Decaar ile çalışıyoruz. Cildin kendisini yenilemesi ve tazelemesi üzerine işlemler uyguluyoruz. Şu unutulmamalı ki yılların yıprattığı bir cildi tek seansla düzeltmek mümkün değil. Bunun için önce doğru işlem, sonra sabır gerekiyor. İşletmemizdeki her işlem kişiye özel planlanıyor. Danışanlarımıza standart paketler sunmuyoruz. Kişinin ihtiyacına göre ürünler ve seanslardan oluşan bir paket hazırlamayı tercih ediyoruz. Benim için güven ve istikrar önemli. Danışanım memnun kalsın ve yıllarca merkezime gelsin isterim.

 

 

Biraz da kalıcı makyaj uygulamalarından bahsedelim…

Dudak renklendirme, microblading, kaş pudralama, kaş vitamini ve altın oran kaş alımı uygulamaları yapıyoruz. Ancak bu uygulamalar randevuyla yapılıyor. Uzmanımız pandemi nedeniyle sadece randevulu çalışıyor.

 

Erkeklere yönelik işlemleriniz var mı?

Erkek danışanlarımız için cilt bakımı işlemlerimiz ve bölgesel kelleşmeye karşı, saçın çıkmadığı kısımlara dermabrazyon uygulamamız var. Kıl köklerini dermapen eşliğinde darbelerle açıyor ve vitamin vererek kıl kökünü güçlendiriyoruz. Bu işlem bir saç ekim işlemi değil, daha çok mezoterapi diyebiliriz.

 

YOUTUBE KANALI AÇTI

 

Çilem Hanım, ‘Çilem Olgun Er-Güzellik Koçu’ isimli YouTube kanalınızı açtınız. Buradan güzellik başta olmak üzere pek çok konuyla ilgili yayınlar yapıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla oldukça da ilgi görüyor…

Sosyal ağlarda var olmayı seviyorum. Kadınların güzellik merkezlerine gitmeyi ve işlem yaptırmayı ne kadar sevdiğini de biliyorum. Bilgimi ve deneyimlerimi YouTube kanalım aracılığıyla kadınlarla paylaşmak, onlara güzellik koçluğu ve güzellik danışmanlığı yapmak istiyorum. Bu sayede donanımlı bir danışan kitlesi oluşturmayı hedefliyorum. Hanımlar, yaptırmak istedikleri işlemleri benimle paylaşırsa YouTube kanalımda o konuya dair yayınlar yapacağım. Hangi işlemi, kaç seans ve nasıl yaptırmaları gerektiği hakkında bilgiler sunacağım. Kadınlar, bir merkeze gittiklerinde yaptıracakları işlem hakkında bilgi sahibi olursa, kimse onlara ihtiyaçları olmayan işlemleri öneremez. Böylece danışan hem daha fazla para harcamamış hem de yanlış bir uygulamayla cildine zarar vermemiş olur. Hedefim, iyi bir Youtuber olmak.

 

İLETİŞİM

Adres: Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sk. No:25 Kat:5 İzmit/Kocaeli

Tel: 0262 528 12 21

Instagram & Facebook: @elisestetik

ETİKET :   elis estetik güzellik estetik çilem olgun er lazer epilasyon kalıcı makyaj cilt bakımı zayıflama bölgesel zayıflama güzellik kocaeli kadın