kocaeli , 04-07-2020

Güvenli yaşamın yeni adresi; ÇINAR SİTESİ

Dura Yapı tarafından Kartepe Kent Meydanı alanında inşa edilen Çınar Sitesi, tamamlanmak üzere. İnşaat kalitesi ve sosyal donatılarıyla benzerlerinde ayrılan proje, önümüzdeki günlerde adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor

12:42:02 | 2018-02-07

RÖPORTAJ: Semra ÇELİK 

 
 
Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri, altyapı tesisatları, izolasyon, otomasyon ve kontrol sistemleri gibi alanlarda hizmet veren Atom Isı Enerji firmasının kurucu ortağı Kemal Yurtsever, bir süredir inşaat sektöründe de faaliyet gösteriyor. 2013 yılında kurduğu Dura Yapı firması ile inşaat sektörüne giren Kemal Yurtsever, hayata geçirdiği konut projeleriyle adından söz ettirmeye başladı bile. Şu anda, Kartepe Kent Meydanı alanında yapımı devam eden Çınar Sitesi ise Dura Yapı’nın en iddialı projelerinden biri. Gerek inşaat kalitesi gerekse lokasyonu ve sosyal donatılarıyla benzerlerinden ayrılan projeye ilgi her geçen gün artıyor. Hayata geçirdiği inşaat projelerinde, sağlamlık ve güvenlik konusuna verdiği önemin altını çizen başarılı iş adamı Kemal Yurtsever ile Çınar Sitesi projesinin detaylarını konuştuk.
 
 

Kemal Yurtsever’i tanıyabilir miyiz?

1979 İzmit doğumluyum. Kocaeli Üniversitesi mezunuyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 2008 yılında kurduğumuz Atom Isı Enerji firmasıyla ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri, altyapı tesisatları, endüstriyel tesisatlar, izolasyon, otomasyon ve kontrol sistemleri gibi alanlarda sanayi sektörüne hizmet veriyoruz. Sektörün ilimizdeki ilk firmalarından biriyiz. Bir başka iş kolumuz ise Kaya Çiftliği. 2009 yılından beri 4 şubemizle Kaya Çiftliği’nin bayiliğini yapıyoruz. Ayrıca, 2013 yılından beri inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor, Dura Yapı markasıyla konut projeleri üretiyoruz.

Dura Yapı’nın devam eden başka projesi var mı?

Evet, şu anda Kartepe Kent Meydanı alanında, Bahçeşehir Koleji’nin bulunduğu Demokrasi Caddesi üzerinde devam eden bir projemiz var. Çınar Sitesi’nin yapımına geçen yıl haziran ayında başladık ve hızla devam ediyoruz.

Projeden kısaca bahseder misiniz?

Çınar Sitesi, çağdaş mimari yapısı ile 5 bin 500 metrekare arsa üzerinde, 9 bin metrekare inşaat alanına sahip bir proje. 4 blokta toplam 56 daire ve 12 dükkandan oluşuyor. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 olarak projelendirilen dairelerimizle her türlü ihtiyaca cevap vermeyi hedefledik. Daire büyüklükleri 105 ila 210 metrekare arasında değişiyor. O lokasyonda, bu büyüklükte ve 3 cephesi caddeye bakan bir parsel bulmak çok zor. Dolayısıyla sitemizdeki tüm evler çok ferah.

 

ÖNCELİĞİMİZ GÜVENLİK

Biraz da inşaat özellikleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Deprem bölgesinde yaşıyoruz, bu nedenle inşaat projelerinde can güvenliği çok önemli. Sağlam, güvenli binalar inşa etmek önceliğimiz. Biz de bu noktadan hareketle projemizde C30 beton tercih ettik. Projenin tüm dairelerinde 20 santimetre izotuğla ve ses geçirmez özellikli 2 santimetrelik taş yünü kullanıldı. Tüm bloklarda asansör mevcut. Ayrıca, dairelerin tamamında 1. sınıf boya, seramik, çelik kapı, vitrifiye, batarya, PVC doğrama gibi malzemeler kullanıldı. Tüm dairelerimizde Audio görüntülü diafon sistemi bulunuyor. Binalarımızda 5 santimetre dış cephe mantolama yaptık.

 

Çınar Sitesi, sosyal donatılarıyla benzerlerinden ayrılıyor.

 

Dış cephe mantolama, konut sahibine ne gibi avantajlar sağlıyor?

Bir kere enerji tasarrufu sağlıyor. İki tuğla arasına 5 santimetre strafor koyarak ses ve ısı yalıtımını maksimum düzeye çıkardık. Çınar Sitesi’nden ev sahibi olan aileler, bu konforu evlerine yerleştikleri andan itibaren hissetmeye başlayacak. Vizyon sahibi bir firmayız ve temelleri sağlam atmaya çalışıyoruz.

Biraz da Çınar Sitesi’nin sosyal donatılarından bahsedelim…

Güvenliği her şeyden çok önemsiyoruz. Bu nedenle sitemiz, dairelerdeki görüntülü diafon sisteminin yanı sıra, 24 saat kamera sistemi ve özel güvenlikle korunacak. Site içerisinde yetişkinler ve çocuklar için açık yüzme havuzu, çocuk oyun parkı, sosyal tesis, kartlı veya şifreli otomatik kapı girişi, spor salonu ve sitede yaşayanların sosyalleşebileceği bir çardak bulunuyor. Ayrıca, her dairenin 1 adet açık otoparkı ve misafir otoparkları var.

 

Çınar Sitesi, 4 blokta toplam 56 daire ve 12 dükkandan oluşuyor.

 

LOKASYON ÇOK AVANTAJLI

Projenin ne kadarı tamamlandı? Çınar Sitesi’nin teslim tarihi nedir?

Çınar Sitesi, bizim öz kaynaklarımızla hayata geçen bir proje. Lansmandan satış yoluna gitmediğimiz halde, proje büyük ilgi gördü. Şu anda inşaatımızın yüzde 70’i tamamlandı ve satışlarımız devam ediyor. Teslim tarihi, 2018 temmuz. Evleri planladığımız tarihten önce teslim etmiş olacağız. Yani yatırımcı, bundan sadece 5 ay sonra evine taşınabilecek; böylece hem kira hem de kredi borcu ödemek zorunda kalmayacak.

Çınar Sitesi, lokasyon olarak oldukça avantajlı bir bölgede, öyle değil mi?

Çok doğru. Kartepe Kent Meydanı alanı, çalışmalar bittiğinde şehir merkezinden 8 dakikada ulaşılabilen bir bölge haline gelecek. Dolayısıyla Çınar Sitesi, sadece burada yaşayacak kişiler için değil, yatırımcılar için de çok iyi bir alternatif ve avantajlı bir yatırım. Şu anda bile bölgedeki kiralar 800-900 TL civarında ve her geçen gün artmaya devam ediyor.

 

Dura İnşaat tarafından hayata geçirilen Çınar Sitesi’nin inşaatının yüzde 70’i tamamlandı.

 

Dairelerin fiyatları nasıl?

Dairelerin fiyatları, daire tiplerine göre 230 bin ile 450 bin arasında değişiyor.

Dura Yapı’nın bundan sonraki projelerinden de bahseder misiniz?

Kartepe’de, belediye ve kaymakamlığın karşısında, yine öz sermayemizle aldığımız 8 bin metrekare bir yerimiz var. Bu yere 106 daire ve dükkanlardan oluşan bir proje hazırlıyoruz ve ilk adımı nisan ayı içerisinde atmış olacağız. Bu alanla ilgili taslak çalışmalarımız bitti, şu an projeyi detaylandırma aşamasındayız. Kartepe Belediyesi’nin hemen yanındaki bin 500 metrekarelik bir diğer arsamıza iş merkezi yapmayı planlıyoruz. Kent meydanının yakınında bulunan 5 bin metrekarelik yerimizde de yaklaşık 50 dairelik bir projeyi 2019’da hayata geçireceğiz. Kısaca, Kartepe Kent Meydanı’nda 3 projemiz daha olacak. Bu projeler de Çınar Sitesi kadar ses getirecek.
ETİKET :   Dura Yapı Kartepe Kent Meydanı Çınar Sitesi kocaeli inşaat yaşam daire Kemal Yurtsever lüks daire konut emlak

Tümü