kocaeli , 24-09-2020

Gölcük’ten Türkiye'ye örnek proje

Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından hayata geçirilen "Bağımlı Olma, Özgür Ol" projesinin tanıtım programı Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Hizmet Binası’nda yoğun katılımla gerçekleşti

16:38:26 | 2019-10-07

Gölcük’ten Türkiye’ye örnek olacak olan projenin hedefi gençleri her türlü bağımlılıktan uzak tutmak. Gölcük Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği'nin, T.C.İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle hayata geçirdiği, Türkiye'ye örnek proje olduğunu düşündüğüm, "Bağımlı Olma, Özgür Ol" projesinin tanıtım programı yapıldı. Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ’Bağımlı olma, özgür ol’ isimli projesinin açılış törenine; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Refah Partisi eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nuri Koçer, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, STK’ların başkan ve yöneticileriyle çok sayıda davetli katıldı.

 

PROJE HAKKINDA GENİŞ BİLGİ VERDİ

 

Açılışta Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Seyfettin Öztürk, konuşmasında şunları söyledi: ‘’Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği varoluş amacı Gençlerimizi, çağımızı kötü fikirlerinden ve ortamlarından korumak, değerlerimizin hızla yok olmasına sebep olan kültür erozyonundan uzak tutmak, samimi ve yüksek ahlaklı yetişmesine yardımcı olmaktır. Derneğimizin temel gayesi gençlerimizin, okul dışı zamanlarda sosyalleşeceği spor yapabileceği, boş zamanını faydalı bir uğraşla geçirebileceği mekanlarda hoşgörülü, belli bir kültür seviyesi olan, kişiliklerine milli ve manevi değerlerine katkıda bulunabilecek, kültür, hoşgörülü, belli bir kültür seviyesi olan, kişiliklerine milli ve manevi değerlerine katkıda bunabilecek, kültür, sanat, spor alanlarında faaliyetler yaptırmaktır.  Derneğimiz tarafından 2019 yılı çağrı döneminde proje hazırladık ve İçişleri Bakanlığı’na sunduk. Sunulmuş olan BAĞIMLI OLMA, ÖZGÜR OL isimli projemiz İçişleri Bakanlığı tarafından değerlendirildi ve olumlu bulunarak mali destek almaya hak kazanmıştır” dedi.

 

 

BAĞIMLILIĞA KARŞI BİLİNÇLENDİRECEĞİZ

 

Öztürk, ‘Türkiye’de ve dünyada hızla alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, madde kullanımına başlama yaşı gittikçe düşmektedir. Gençlerin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını yok eden maddelerden korumak ancak gençliğin ve toplumun bilinçlendirilmesi ile mümkündür. Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğimiz koordinasyonunda yürütülecek olan ‘’BAĞIMLI OLMA, ÖZGÜR OL’ projesi 11-18 yaş arası proje kapsamında belirttiğimiz hedef kitlemizdeki gençlerin ailelerin yönelik eğitimler, görüşmeler, veli toplantıları, aile için iletişim, ergenlik problemleri ve madde bağımlılığına karşı bilinçlenmeleri sağlanacaktır’ diye konuştu.

 

PROJEDE HANGİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK

 

Açıklamalarını sürdüren Dernek Başkanı Öztürk, ‘Proje ile bağımlılık riski altındaki gençlere yerel ihtiyaçlara uygun olarak eğitim vermek yoluyla gelişimlerini arttırmak. Gençlerimizin toplumla barışıl, sosyal ve bilinçli bireyler olmalarına rehberlik etmek. Madde bağımlılığının tehlikeleri konusunda bilinçlendirici eğitimler yaparak gençlerimizin kötü alışkanlıklar konusunda bilgilenmelerini sağlamak. Günümüzün en etkili iletişim aracı olan internet, sosyal medya, sanal ortamların etkin ve verimli kullanılması konusunda seminerler gerçekleştirmek hedeflenmektedir.

 
ETİKET :   Bağımlı Olma Özgür Ol projesi tanıtım programı etkinlik örnek proje gölcük belediyesi Ali Yıldırım Sezer kocaeli bağımlılık

Tümü