kocaeli , 04-07-2020

Gölcük'te Kütüphane Haftası kutlandı

Gölcük’te gerçekleşen Kütüphane Haftası etkinliklerinde, kütüphanelerin önemine dikkat çekilirken, en çok okuyanlara da hediye verildi

11:13:39 | 2019-04-01

55. Kütüphaneler Haftası kapsamında Gölcük İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleşene etkinliklere Gölcük Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren’in de aralarında bulunduğu okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

YAMEN’DEN GENÇLERE ÖĞÜT 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, Gölcük İlçe Halk Kütüphanesi Müdür Şengül Gündüz Avcı’nın günün önemi ilişkin açılış konuşmasıyla başladı. Protokol konuşmalarında söz alan İl Müdürü Ercan Yamen, “ Hayatımız hızla değişiyor. Bu değişime ayak uydurabilmek için hızla yenilenmek gerekir. Bu yüzden yeniden öğrenmeye açık olmalıyız. Hangi mesleği ya da işi yaparsak yapalım, o işte kendimizi mutlaka yenilemek gerekir. Yenilmediğimiz takdirde geri gider çürüme başlar. O yüzden yenilenmek bilgiden, bilgi de kitap okumaktan kütüphaneden geçer” sözleri öğrenciler tarafından büyük alkış aldı. 

EN ÇOK KİTAP OKUYANLARA ÖDÜL 

Konuşmaların ardından konferans programı gerçekleşti. Marmara Üniversitesi BBYB Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Remziye Tuba Karatepe, 'Kütüphaneci Olmak' konulu bir sunum gerçekleştirdi. İstanbul Medeniye Üniversitesi BBYB Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Didar Bayır, “Kütüphanelerin Günlük Yaşamımızdaki Yeri” konulu bir konuşma yaptı.  Oldukça faydalı geçen programın sonunda ödül törenin geçildi. Buna göre en çok kitap okuyan Aysun Güven'in hediyesini Gölcük Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Yağmur Çetin'in hediyesini İl Kültür ve Turizm Müdürü Ercan Yamen  ve Ahmet Efe Uysal'ın hediyesini de İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ayhan Zeren takdim edildi.
ETİKET :   Kütüphane Haftası gölcük kitap kütüphane

Tümü