kocaeli , 24-07-2019

Genç avukatlar yemin etti

Bir yıllık zorunlu stajlarını tamamlayarak mesleğe ilk adımlarını atan 7 avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı

17:15:34 | 2019-02-06

HABER:TAHA AHMET ÖZEL

Stajlarını başarıyla tamamlayan ve mesleğe ilk adımlarını atan 7 genç avukata ruhsatnameleri verildi. Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda düzenlenen törende genç avukatlar Av. Ozan Doğan, Av. Hasan Ali Yıldırım, Av.Fatima Öğün, Av. Elif Yardımcı, Av. Aytaç Demiray, Av. Şeyma Nur Yücel ve Av.Tuba Kırankaya yemin ederek ruhsatnamelerini aldılar. Programa Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in yanı sıra eski baro başkanı CHP Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, genç avukatların meslektaşları ve aileleri katıldı.

ADALET VE VİCDAN AİLEDE OLUŞUR

Törende konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Bahar Gültekin Candemir, “Avukatlık mesleğine ilk adımlarını atacak meslektaşlarımızı yetiştiren siz değerli ailelere de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Adalet ve vicdan ilk olarak ailede oluşur. Baromuz her geçen gün genç avukatlarla büyüyor ve gelişiyor. Avukatlar tarih boyunca adaletsizliklerle savaşan insanlardır. Avukatlar demokrasinin ve temel hakların da savunucularıdır” dedi.

 

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Candemir konuşmasının devamında, “Son yıllarda ülkemizde yaşanan olaylar hukukun su ve hava kadar hayati öneme sahip olduğunu ortaya koymuştur. Bizler yaşanan tüm vahim olaylara karşı baroların daha büyük ve güçlü şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda adalet için hukukun üstünlüğü için çalışmaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle aramıza katılan genç meslektaşlarımızla da birlikte daha güçlü olacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından genç avukatlar yemin etti ve ruhsatnameleri verildi. Kocaeli Barosu’nun üye sayısı da 1711’e yükseldi.

ETİKET :   Kocaeli Barosu avukatlık yemin töreni Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir