kocaeli , 25-08-2019

Gelin, birlikte gelişelim

Bulut Okul Öncesi Eğitim Kurumları, çocukların gelişimine katkı sunmak amacıyla ‘Anne-Baba Okulu’nu hayata geçirdi

16:00:52 | 2017-11-11

Bulut Okul Öncesi Eğitim Kurumları, ‘Anne-Baba Okulu’ uygulamasına başladı. Bir çocuğun yaşamındaki en önemli unsurun ebeveynleri olduğu düşüncesinden yola çıkan, anne-babanın bilgisi ve deneyimi ne kadar artarsa çocuklarının gelişimine de o denli katkı sağlayabileceğine inanan Özel Bulut Eğitim Kurumları’nın kurucuları Evrim-Selim Gerçek çifti, ‘Anne-Baba Okulu’ ile bunu gerçekleştirmeyi hedefliyor.

İNTERAKTİF EĞİTİM

 

Bu bağlamda tasarlanan Anne-Baba Okulu’nda her ay çocuk gelişimine ve ebeveyn-çocuk ilişkisine yönelik konular interaktif bir şekilde ele alınacak. ‘Çocuk odaklıyız ama siz olmadan yol alamayız’ sloganıyla hareket ederek ebeveynlik gelişim sürecine katkı sunmayı hedefleyen kurum, ilimizin değerli çocuk ve ergen ruh sağlığı uzmanı Doç. Dr. Nursu Çakın Memik koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Bulut Okul Öncesi Eğitim Kurumu’nun kurucusu Evrim Gerçek, Doç. Dr. Nursu Çakın Memik ile.

 

UZMAN YÖNETİMİNDE

Doç. Dr. Nursu Çakın Memik, Anne-Baba Okulu ile tanışmasını şöyle anlatıyor: “Çocukların hayatında sevgi, destek, bakım, özdeşim nesnesi gibi birçok açıdan hayati öneme sahip anne ve babaların güçlüklerini çözmede yardımcı olmak birincil hedefim. 17 yıldır çocuk ve ergenlerin ruh sağlığını korumak ve ruhsal bozukluklarını iyileştirmek için çalışıyorum. Birikim ve deneyimlerimi paylaşabileceğim, anne ve babalara yardım edeceğim bir fırsatın verilmiş olması beni memnun etti.

 

İLK TOPLANTI YAPILDI

Çalışkanlıkları, disiplinleri ve bilimsellikleri yönünden her zaman takdir ettiğim Evrim Hanım ve Selim Bey’in projelerinde yer almak beni heyecanlandırdı. Anne-Baba Okulu’nun ilk toplantısını gerçekleştirdik. Bu toplantıda okul öncesi eğitimin önemi tartışıldı. Ailelerin isteği doğrultusunda ele alınacak yeni konular belirlendi. Önümüzdeki bir yıl içerisinde ‘okula hazırlık, gelişim evreleri, uyku ve yeme sorunları, bağlanma’ gibi konular ele alınıp işlenecek.

 

 

 

Doç. Dr. Nursu Çakın Memik, anne ve babalarla yakından ilgilendi.

 

HERKESE AÇIK

Bu okulda ailelerle birlikte olmak, soru ve deneyim paylaşımı etkinliğin verimini artıracaktır. Özellikle katılımın yalnızca Bulut Okul Öncesi Eğitim Kurumu’na devam eden çocukların anne-babalarına değil, çocuklarla ilgilenen tüm bireylere açık olması önemli bir ayrıntıdır. Sağlıklı, bilgili ve donanımlı anne ve babalar kendilerinden sonra gelecek nesillerin gücünü artıracaktır.” Seminer programı için www.bulutanaokulu.com’u ziyaret edebilir, katılımınızı bildirmek için 0 262 373 33 41’i arayabilirsiniz.
ETİKET :   gelişim bulut anaokulu anaokulu

Tümü