kocaeli , 26-01-2020

22. geleneksel pilav gününde buluştular

İzmit Lisesi Mezunları Derneği, geleneksel hale getirdikleri pilav gününde bir araya gelen mezun öğrenciler eski günleri andı.

17:41:55 | 2019-06-22

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

1997 yılında kurulan İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) tarafından geleneksel hale getirilen pilav gününde buluştu. Tarihi İzmit Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirilen 22’inci pilav gününde bir araya gelen mezun öğrenciler sohbet ederek geçmişi konuştu.

AKADEMİK ÇALIŞMALARIN MEYVESİNİ ALIYORUZ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından programda ilk olarak konuşan İzmit Lisesi Müdürü Fatih Taşdelen “Bu yıl bizim için çok zor bir yıl oldu. Yeni eğitim öğretim yılına tarihi binada başlayıp sömestır tatilinin ardından yeni binamıza taşındık. İzmit Lisesi olarak son 4 yılda yaptığımız çalışmaların akademik olarak meyvesini almaya başladık. Hukuk ve tıp fakültesine öğrenci gönderemezken okulumuz son 2 yıldır bu bölümlere öğrenci yerleştirmeye başladı. Bu yıl yapılan üniversite sınavında da ilk 5 bine giren öğrencilerimiz olacak” ifadelerini kullandı.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Programda son olarak sözü alan İZLİDER Başkanı Cem Gökmen “22. Geleneksel pilav günümüzü gerçekleştiriyoruz. Bugün pilav günümüzde görev alan öğrencilerimize ve sıcak havaya rağmen buraya gelen mezunlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bir sonraki pilav gününde görüşmek üzere” diye konuştu.
ETİKET :   İZLİDER izmit lisesi izmit lisesi mezunları derneği pilav günü

Tümü