kocaeli , 04-07-2020

Gaziantep, İzmit’e geldi

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gaziantep Dernekleri Konfederasyonu’nun ortaklığında düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günleri, Büyükşehir Uluslararası Fuar Merkezi’nde başladı

16:43:45 | 2019-10-03

HABER: Candar TÜMEĞ

 

Gaziantep’in yöresel tatları ve güzelliklerini Kocaeli halkına tanıtmak amacıyla Türkiye Gaziantep Dernekleri Konfederasyonu, kolları sıvadı, ‘Gaziantep Tanıtım Günleri’nin startını verdi. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen Gaziantep Tanıtım Günleri görkemli bir açılışla başladı. Açılış programına;  Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Türkiye Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut, AK Parti İl Başkanı Mehmet Elibeş, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Kocaeli Bingöllüler Dernek Başkanı Ali Değirmenci ve Derince Kaymakamı Cemil Aksak açılış programında yerlerini aldı.

 

 

KOCAELİ’YE TEŞEKKÜR

Açılış programı Gaziantep folklor ekibinin halay gösterimiyle başladıktan sonra saygı duruşuna geçildi. Programda Türkiye Gaziantep Dernekler Konfederasyonu Başkanı Hasan Özaygut ilk sözü alarak Kocaeli gibi kültürel çeşitliliği fazla olan bir ilde Gaziantep’in güzelliklerini tanıtmaktan gurur duyduklarını belirterek, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkürlerini iletti.

 

81 İL VAR AMA BİR İLİMİZ GAZİ

Hasan Özaygut’un ardından Kocaeli Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak söz hakkı alarak şunları söyledi: “81 il var ama biri ilimiz gazi o da Gaziantep’tir. Gazianteplilere hoş geldiniz demek istiyorum. Bizi karşılayan sofra kültürü ve güler yüzleriyle onları karşılamaktan memnuniyet duyuyoruz. Kültürlerimizi ve sanatımızı geleceğe aktarmak en büyük hakkımız.”

 

HAYIRLI OLSUN

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy konuşmasında 3. Gaziantep Tanıtım Günlerini düzenlediklerini ve bunu yapmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Aksoy, “Gaziantep son günlerde Suriye kökenli insanlara kapılarını açarak takdir toplamış bir il onlara ayrıca bunun için teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum. Her bölgenin kendine ait güzellikleri var Gaziantep gibi bir şehirde tüm güzellikler bulunmakta. Gerek doğal güzelliği gere tarihi zenginlikleri gerekte zengin sofra kültürleriyle çok renkli bir ilimizdir. Bu dayanışma gününü düzenlediğimiz için mutluyuz, tanıtım günleri hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaları ardından Gaziantep Dem Grubu sahne alarak türküleriyle coşturdu. Organizasyonda stantlar kuruldu, Gaziantep yöresine ait yiyecek, içeceklerin yanı sıra kıyafet, takı ve malzemeler satışa sunuldu. 6 Ekim Pazar akşamı son bulacak organizasyon alanını akşam saat 22.00’a kadar gezebilirsiniz. 
ETİKET :   gaziantep tanıtım günleri kocaeli yöreseli yemek lezzet kültür birlik açılış konuşma

Tümü