kocaeli , 25-05-2020

6. Fetih Kupası'nda Kağıtspor sesleri

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu geleneksel okçular 6. Fetih Kupası'ndan 2 madalya ile döndüler.

12:09:41 | 2018-05-31

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu geleneksel okçular Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Okçular Vakfı tarafından düzenlenen "6. Uluslararası Fetih Kupası müsabakalarında ok gezledi. 50 ülkeden 500 sporcunun yarıştığı müsabakada, mavi beyazlı sporcular katıldıkları kategorilerden madalya ile dönmeyi başardılar.

OKÇULARIMIZ FETİH KUPASINI BOŞ GEÇMEDİ

6. Uluslararası Fetih Kupası Okçuluk müsabakalarında sporcular geleneksel ve modern okçuluk olmak üzere 2 dal ve 19 kategoride dereceye girmek için boy gösterdiler. Okmeydanı'nda yapılan yarışmalarda Geleneksel Yay Genç erkekler kategorisinde mücadele eden Ali Temel 50 metreden, Geleneksel Yay Karma Çocuklar kategorisinde mücadele eden Meryem Bengisu Kaytaz 25 metreden şampiyonluk için ok gezlediler.

BİR GÜMÜŞ, BİR BRONZ

İstanbul'un fethinin 565. yıl dönümü olan 29 Mayıs'taki final müsabakalarıyla sona eren organizasyonda, mavi beyazlı sporculardan Ali Temel Geleneksel Yay Genç Erkekler kategorisinde gümüş madalya kazandı. Meryem Bengisu Kaytaz ise Geleneksel Yay Karma Çocuklar kategorisinde bronz madalya almaya hak kazandı. Dereceye giren sporculara ödülleri protokol tarafından verildi.
ETİKET :   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi fetih kupası

Tümü