kocaeli , 09-04-2020

Evgeny Grinko’dan muhteşem konser

Evgeny Grinko ülkemize defalarca gelmesine rağmen bu kez ilk defa Kocaeli’ne geldi. Grinko, Kocaeli Modern Kongre Merkezi’nde sevenlerine muhteşem bir konser verdi

12:45:33 | 2020-03-13

HABER: CANDAR TÜMEĞ

 

Evgeny Grinko genç bir Rus sanatçı; piyano, gitar ve bateri çalıyor, beste yapıyor. Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de çok iyi tanınıyor. Ülkemize defalarca gelmiş olan sanatçı bu kez ilk defa İroni Organizasyon tarafından ilimize getirildi ve muhteşem bir konser verdi. Kocaeli Modern Kongre Merkezi’nin ana salonu tamamen doluyken sevenleri heyecanla Evgeny Grinko’yu bekledi. Heyecanlı bekleyişin ardından Evgeny Grinko ve orkestrastrası sahne aldı.

 

ÜNLÜ PİYANİST

Grinko, müziğe erken yaşlarda başlamış, ilk bestesini 16 yaşındayken yapmış. Yaş aldıkça klasik müziğe yönelmiş ve şimdileri dünyaca ünlü bir piyanist kendisi. Yalın melodiler, değişik formlardaki bestelerine elektro-akustik ses teknikleri ve aydınlatma yöntemlerini de kullanınca, izleyiciyi büyüleyen bir performans sergiledi. Grinko, sahnede piyano, gitar ve bateri çalarak şu besteleri sevenlerine çaldı; Dusty Room, Valse Cm, Poirot, Noir, Where, Valse, Corausel, Epilogue, Tango, Unnamed, Serenade, Jane Maryam.

 

DUYGULARIMIZA DOKUNDU

Dünyaca ünlü Rus piyanist, sahnedeki performansıyla dinleyiciye birbirinden farklı duyguları bir arada yaşattı diyebilirim. Kişinin ruhunu dinlendirirken bir yandan da yaşamı sorgulatan besteleriyle duyularımızı harekete geçirdi. Bir yandan hayal ettiğimiz kişin karşımızda canlı performansını görmek inandırıcı gelmiyor bir yandan da beğendiğimiz besteleri dinlemek hoş bir duygu yarattı.

Konser biterken Evgeny Grinko ve orkestrastrası Kocaelili sevenleri tarafından büyük alkış aldı. Evgeny Grinko dinleyicileri konserin verdiği hazla salondan ayrıldı.
ETİKET :   Evgeny Grinko sanatçı müzik beste başarı performans etkileyici konser izmit kocaeli

Tümü