kocaeli , 27-05-2019

Estetiğin rengi kırmızı!

Op. Dr. Nurgül Altuntaş ile Op. Dr. İlgi Güler’in muayenehanesinde estetiğin rengi kırmızı!

14:51:46 | 2016-06-07

 

Estetik, plastik ve rekonstrüktif uzmanı Op. Dr. Nurgül Altuntaş ile Op. Dr. İlgi Güler, birlikte çalıştıkları özel muayenehanelerini sergi salonuna çevirdi. Estetik cerrahiyi bilim ve sanatın buluşma noktası olarak gören ikili, Zeynep Altuntaş’ın "Estetiğin Rengi Kırmızı" adlı ilk kişisel sergisini muayenehanelerine taşıdı.

 

sergi2

 

HASTALAR ÇOK BEĞENDİ

Gaziantep'te resim öğretmeni olarak görev yapan Zeynep Altuntaş’ın 21 eserinin yer aldığı sergi, Op. Dr. Nurgül Altuntaş ile Op. Dr. İlgi Güler’in hastalarının ve dostlarının büyük ilgisini çekti. Muayenehanenin duvarlarını ve koridorlarını süsleyen resimler, özellikle hastalar tarafından çok beğenildi.

 

sergi10

 

KİBELE'NİN BEREKETİ

Birhan Keskin'in "Dürtme içimdeki narı, üstümde beyaz gömlek var" dizelerinden ve Kibele'nin bereket sembolü olan narlarından esinlenerek akrilik boyayla özgün çalışmalar yapan Zeynep Altuntaş’ın eserlerinde çarpık kentleşme de önemli yer tutuyor. Zeynep Altuntaş, Op. Dr. Nurgül Altuntaş’ın da kardeşi.

 

sergi1 

Ankara'da ki öğrencilik yıllarında kaldığı evden gördüğü evleri bu şekilde aktaran sanatçı kentler üzerinde çalışmayı seviyor.

 

serginar sergi5 serginarbuyuk

 

 
ETİKET :   bereket Birhan Keskin estetik güzellik kent kibele nar Op. Dr. İlgi Güler Op. Dr. Nurgül Altuntaş resim sergisi sanat Zeynep Altuntaş

Tümü