kocaeli , 04-07-2020

Erkeklerde estetiğe ilgi arttı

Opr. Dr. İlgi Dinçok, erkeklerin estetiğe duyduğu ilgiyi ve daha çok hangi estetik operasyonlara yöneldiklerini kaleme aldı...

11:20:03 | 2019-06-11

 

‘Estetik’, kelime olarak sanatsal yaratıcılığın ön planda olduğu, güzeli araştıran bilim dalı anlamına geliyor. Estetik cerrahiye talep şimdiye kadar kadınlarda çok daha fazlaydı. Son dönemlerde bireylerin kendilerini daha iyi tanıması, estetik ameliyat ve işlemlere bakış açısının değişmesi, Türkiye’de estetik cerrahinin dünya standartlarına erişmesi ve teknolojik gelişmelerle daha fazla bilgi alışverişi sağlanması sonucunda erkeklerde de estetik cerrahiye ilgi ve talep arttı. Öyle ki kişinin kendini iyi hissetmesini hedefleyen estetik ameliyat ve işlemler çevrenizdeki birçok kişiye uygulanmış/uygulanıyor olabilir.

 

 

EN ÇOK BOTOKS

Peki erkekler en çok hangi estetik işlemleri yaptırıyor?

Zamanın etkilerini erkekler de aynada görmek istemiyor; kırışıklık tedavisi yani botoks erkeklerde en sık uygulanan işlemler arasında başı çekiyor. Saç dökülmesi ve kellik korkusu da erkekler için ciddi problem. Buna bağlı olarak ikinci en sık tercih edilen estetik işlem; saç PRP’si ve saç mezoterapisi. Saçlı deriye uyguladığımız PRP ve mezoterapiyi saçları canlandırmak, sağlık kazandırmak, dökülmeyi engellemek için kullanıyoruz.  Bunu dolgu uygulamaları (özellikle burun, nazolabial, göz altı ve elmacık kemiği) takip ediyor.

 

BURUN ESTETİĞİ

Cildine yatırım yapmanın önemini erkekler de çok iyi biliyor; PRP, somon DNA, nem aşısı gibi uygulamalar cilt tipine göre sık tercih edilen işlemler arasında. Estetik ameliyatlarda ise hem nefes alma hem görüntü açısından burun estetiği kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de başı çekiyor, bunu saç ekimi takip ediyor. Türkiye’de saç ekiminin dünya standartlarına uygun ve başarılı yapılması nedeniyle bu işlem Türklerden olduğu kadar yurt dışından da oldukça yüksek talep görüyor.

‘Jinekomasti’ dediğimiz, kadınsı tip meme büyüklüğü de bazı erkekler için son derece sıkıntılı bir durum. Lazer liposuction ya da fazlalık dokunun cerrahi olarak çıkarılması ile bu sorunu tedavi ediyoruz. Karın germe ile karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulma, kepçe kulak düzeltme operasyonu, liposuction ile vücut şekillendirme ve göz kapağı estetiği ile yorgun ifadenin ve görüş açısının daralmasının tedavisi de erkeklerde sık tercih edilen estetik ameliyatlar arasında.

Estetik cerrahinin lüks olarak görülmekten çıkması, kişinin öz güvenini tamamlayıcı işlemler olduğu bilincinin gelişmesiyle birlikte önümüzdeki yıllarda bu işlemlere karşı talep belki de erkeklerde kadınlardan daha fazla olur, ne dersiniz?

 

 

İLETİŞİM

Yahya Kaptan Mah. Şehit Ergün Köncü Sk.

No:23 K:2 D:2 İzmit

Web: www.ilgidincok.com

Telefon: 0505 154 46 48

Facebook: /drilgidincok

Instagram: @drilgidincok

 
ETİKET :   ilgi dinçok doktor estetsiyen erkek estetik burun estetiği botoks dolgu doktor cerrahi müdahale

Tümü