kocaeli , 26-10-2020

Eriklitepe, özel yetenekli çocukları ağırladı

Gölcük’e son zamanlarda şehir dışından da turist çeken, doğası ve havası muhteşem havasıyla yeşile doyulan yer olan Gölcük Belediyesi Eriklitepe Tabiat Parkı, bu kez özel yetenekli öğrencileri ağırladı

13:44:01 | 2020-09-29

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Rehber Öğretmeni Uzman Psikolojik Danışman Merve Koçer’in yürütücülüğündeki ‘Özel Yetenekliler için Sosyal ve Duygusal Öğrenme Bilim Okulu’ projesi, 14 Eylül’de başladı ve 25 Eylül’de sona erdi. İzmit, Gebze ve Gölcük BİLSEM’den toplam 40 Üstün Zekalı öğrencinin katıldığı 'Bilim Okulu Programı' gereği öğrenciler, 2 gün Eriklitepe’de etkinlik yaptı.

TÜBİTAK BAŞKANI KATILDI

Bu proje kapsamında; ergenlik döneminden iş hayatına kadar bireyin her döneminde işine yarayacak sosyal duygusal öğrenme becerilerini kazandırmak için alanında uzman eğitmenler, üniversite hocaları çocuklarla beraber oldular.  Gölcük Belediyesi Eriklitepe Tabiat Parkında yapılan etkinliklere konunun ilgisini çekmesi üzerine TÜBİTAK başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MandaL Ankara’dan gelerek projeyi onurlandırdı.

 

 

ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ BİLGİLER AKTARILDI

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, öğrencilerle yaklaşık bir saat sohbet ederek onların gelecek hayallerinden, bilimsel bakış açısından, insansız hava araçlarından bahsetmiş ve arttırılmış gerçeklik üzerine bilgilendirmeler yaptı. Proje yürütücüsü Merve Koçer proje içeriğinde de arttırılmış gerçeklik uygulamalarının yer aldığını ve projenin disiplinler arası olduğunu vurguladı. Bu sebeple projede psikolojik danışmanlık alanından Prof. Dr. Şerife Işık’ın yanı sıra fen bilimleri alanından Doç. Dr. Esma Buluş Kırıkkaya, bilişim alanından Belma Karanlık Tuna’nın uzman olduğunu bildirdi. Proje çok yönlü olup psikoloji biliminin temelleri üzerinde doğa eğitimini de barındırdı.

 

BAŞKAN SEZER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın ziyareti vesilesiyle İzmit BİLSEM Müdürü Aytaç Satıcı, Gölcük BİLSEM Müdürü Osman Altun ve Gölcük Ram Müdürü Ayhan Doğan da öğrencilere ziyarette bulundular. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in desteği ile Eriklitepe Tesisleri İşletme Müdürü Semih Barış ve misafirperver ekibinin ağırlamalarıyla projeye katılan çocuklar, hocalar ve protokol üyeleri tesisten memnun ve mutlu ayrılırken, Başkan Sezer’e de teşekkürlerini ilettiler.
ETİKET :   gölcük gölcük belediyesi tübitak bilsem özel yetenekli çocuklar ali yıldırım sezer eriklitepe tabiat parkı eriklitepe

Tümü