kocaeli , 25-05-2020

En eğlenceli yaz okulu

10:47:34 | 2018-07-04

Kocaeli’de ilk Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın hayata geçirdiği Yeni Neslin Üniversitesi olan Çocuk Üniversitesi Şehitekrem Mahallesi’nde bir senedir hizmet veriyor. Okulların tatil olmasıyla ikinci kez yaz okulu ile eğitimler yeniden başladı. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bilim, Teknoloji, Deney ve Eğitim Merkezi’nde eğitimler haftanın 4 günü okulda devam edecek belirlenen çarşamba günleri ise İstanbul başta olmak çevre illere tarihi geziler düzenlenecek. 20 Temmuz 2018’de sona erecek yaz okulu sonunda Başkan Ayaz’ın katılımı ile düzenlenecek piknikte öğrencilere, “Yaz Okulu Katılım Belgesi” verilecek.

Hafta içi her gün olmak üzere 15 iş günü sürecek olan eğitimler, Ebru, Resim, Akıl Oyunları, Eskrim, Masa Tenisi, Okçuluk olarak belirlendi. Her bir öğrenci, yaz okulu süresince, sadece 1 branştan yararlanabiliyor, eğitimler sabahçı ve öğlenci grup olmak üzere 2 ayrı gruptan oluşuyor.

Yaz Okuluna devam zorunluluğu bulunuyor. Mazeretsiz olarak 3 gün devamsızlığı olan öğrencinin kaydı siliniyor. Çarşamba günleri olarak belirlenen kampüs dışı etkinlik gününde eğitim ve kültür amaçlı geziler düzenlenecek. Etkinliklere sadece Yaz Okulu öğrencileri ve grup sorumlusu olarak 15 veli katılacak.

KAMPÜS DIŞI ETKİNLİK GÜNLERİ VE PLANLANAN ETKİNLİKLER

04 Temmuz 2018 Kocaeli Bilim Merkezi’nde bilim ve teknolojiyle tanışma gezisi

11 Temmuz 2018 Darıca Hayvanat Bahçesi ve botanik parkı gezisi

18 Temmuz 2018 İstanbul Kidzania Çocuk Kasabası’na Gezi

23 - 29 Temmuz 2018 Aytepe Diriliş Kampı
ETİKET :   Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Başiskele Belediyesi çocuk üniversitesi

Tümü