kocaeli , 28-10-2020

Emel Çakırca: Elif Akıncı işinin en iyisi!

Öğretim elemanı Dr. Emel Çakırca, boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi nedeniyle dayanılmaz ağrılar çekerken fizyoterapist Elif Akıncı ile tanıştı ve uygulanan egzersiz programıyla ağrılarından kurtuldu

14:07:25 | 2020-04-01

Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde öğretim elemanı olarak görev yapan 35 yaşındaki Dr. Emel Çakırca, senelerdir yaşadığı boyun ve sırt ağrılarından fizyoterapist Elif Akıncı’nın sahibi olduğu Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde kurtuldu. Omurga rahatsızlıklarına yönelik geliştirdiği rubatonik pilates yöntemi sayesinde pek çok kişinin ağrısız bir yaşama ‘merhaba’ demesine yardımcı olan fizyoterapist Elif Akıncı, merkezine başvuran Emel Çakırca için oluşturduğu egzersiz programıyla yine başarılı oldu.

Gelin bu süreci Emel Hanım’dan dinleyelim: “Mesleğim gereği sürekli bilgisayar başındayım. Kimi zaman 3-4 saat masanın başından kalkmadığım oluyor. Bu nedenle yıllardır boyun ve sırt ağrıları çekiyordum.

 

KENDİMİ İHMAL ETTİM

Bugüne dek pek çok doktora gittim, hepsi boyun fıtığım olduğunu söyledi. Bu süreci, kas gevşetici ilaçlar ve yaptığım basit egzersizlerle atlatmaya çalışıyordum ancak günlük yaşamımı alt üst edecek düzeyde ağrılarım oluyordu. Sabah uyandığımda, sırtımda bir insan taşıyormuşçasına ağrı çekiyor, yataktan çıkmak istemiyordum. Gün içerisinde de devam eden bu durum, beni psikolojik olarak da rahatsız ediyordu.

Uzun süre kendimi ihmal ettim ancak bundan 6 ay önce ağrılarım dayanılmaz hale gelince, ani bir kararla Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne geldim. Böylece benim için zorlu ama güzel bir süreç de başlamış oldu.

Elif Hanım, doktorumun kendisine ilettiği sonuçları inceledi ve omurgamın pozisyonunu değerlendirdi. Fıtığımın yanı sıra düzleşmem de vardı. Bir omzum diğerinden daha yukarıdaydı. Üstelik kamburdum ve bu beni çok rahatsız ediyordu.

 

 

SIRTIMDAKİ YÜK YOK OLDU

Elif Hanım, o gün bana düzenli bir egzersiz programıyla yaşadığım sorunların hepsinin düzeleceğini söyledi. İlk etapta, merkezde görev yapan ve alanında uzman fizyoterapistlerden boyun kaslarımın rahatılmasıyla ilgili bir takım uygulamalar aldım. Daha sonra tüm vücut egzersizlerine başladık. Egzersizlerimi hiç aksatmadım ve 4 haftadan sonra bedenim spora iyice alıştı.  Kısa bir süre sonra kendimde iyileşme hissetmeye başladım. Sabah uyandığımda ağrılarımın azaldığını, vücudumun daha dinç olduğunu fark ettim. Duruşum düzeldi, sırtımdaki ve boynumdaki ağrılar ciddi ölçüde azaldı. Uyanırken çektiğim yorgunluk hissi, uyanamama, sırtımdaki o yük zamanla kayboldu. Şu anda kendimi çok hafiflemiş hissediyorum. İyi ki de Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne gelmişim hatta geç bile kalmışım. Sağlık her şeyin başı, kimse kendisini ihmal etmemeli.

 

GÜVENLE GELEBİLİRSİNİZ

Bu arada çevremdeki insanlar da duruşumun düzeldiğinin farkında. Ağrılarımdan kurtulmam işime de yansıdı. Artık çalışırken yorulmuyorum ve bu da beni motive ediyor.”

6 aydır düzenli spor yaptığı için bedenindeki değişimlerin de gözle görülür hale geldiğini söyleyen Emel Hanım, “Vücudum artık spor istiyor. İlk başladığımda beni yoran hareketleri şimdi daha rahat yapıyorum” diyor.

Fizyoterapist Elif Akıncı’yı herkese önerdiğini söyleyen Emel Hanım, “Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi, klasik bir pilates salonu değil. Burası, ilaçlarla geçirdiğiniz süreci, ilaç kullanmadan sporla atlatabileceğiniz bir merkez. Bence Elif Hanım, işinin en iyisi, üyeleriyle ilişkisi de çok güzel. Burada görev yapan fizyoterapist arkadaşlar da işinde çok başarılı. Kısacası Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi, güvenle gelinebilecek bir yer” ifadelerini kullanıyor.
ETİKET :   elif akıncı fizyoterapist Emel Çakırca sağlık tedavi güven kocaeli nisan

Tümü