kocaeli , 25-01-2020

Dünya müzikleri turizm haftasında buluştu

Turizm Haftası kapsamında İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede adeta dünya müzikleri bu konserde buluştu. Muhteşem koro ayakta alkışlandı

14:08:39 | 2019-04-17

15 -22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinleri kapsamında Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Nicomedia Tolerance Ensemble Müzik Derneği’nin hazırlamış olduğu “Dünya Müzikleri” konseri büyük ilgi gördü. Şef Serdar Taştanoğlu yönetiminde 14’ü saz heyeti olmak üzere toplam 44 kişilik koro 20 ülkenin yer aldığı 24 eseri başarıyla seslendirdi.  İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser akşamına; İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, şube müdürü Hülya Özer, hemşeri dernekleri, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda davetli katıldı.

 

YAMEN, TARİHE IŞIK TUTTU 

İl Müdür Vekili Ercan Yamen konser öncesi yaptığı konuşmada, “Turizm faaliyetleri dünya barışlarına önemli katkı sunan bir organizasyondur. Bu hafta bizde hep turizmi konuşacağız. Kocaeli tarihinde dünyanın önemli kentlerinden biridir. Bir liman ve garnizon kentidir. Roma, İskenderiye, Antakya’dan sonra dünyanın dördüncü metropol kenti Nikomedya’dır. O dönemlerin en parlak kentidir. İşte bu akşamda burada Nikomedya Tolerance’nin konseriyle buluştuk. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ederim. Turizm Haftanız kutlu olsun” dedi.

 

HER DİLDE ŞARKI SÖYLENDİ 

Ayşen Akay’ın sunumunda yaklaşık iki saat süren ve iki bölüm halinde gerçekleşen koro; Felemenkçe,  Fransızca, Makedonca, Rusça, Arapça,  Romence, Rumca, Arnavutça, Lazca, Hemşince ve Türkçe eserleri seslendirerek adeta kulakların pasını sildi. Keyifli geçen konserin sonunda İl Müdür Vekili Yamen, Şef Serdar Taştanoğlu ile sonucu Ayşen Akay’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.    
ETİKET :   İzmit Sabancı Kültür Merkezi Turizm haftası Nicomedia Tolerance Ensemble Müzik Derneği

Tümü