kocaeli , 25-05-2019

Dünya bizi izledi

Akmis’in organize ettiği Mix Fight Kick Boks Turnuvası, dünyanın 214 ülkesinde canlı olarak yayınlandı

15:15:46 | 2016-11-04

  • Türkiye’de ilk kez düzenlenen Mix Fight Kick Boks Turnuvası’nda, Türk ve Alman boksörler ‘dostluk’ maçına çıktı.
  • Kocaelililer’in yoğun ilgi gösterdiği gece, ünlü sanatçı Murat Dalkılıç’ın konseriyle başladı.
  • ‘Kafkas Kartalı’ lakaplı Erkan Varol ile ‘Avatar’ lakaplı Atakan Arslan’ın, Alman rakiplerine karşı sergiledikleri mücadele seyircilerin nefesini kesti.
  • Gecenin son karşılaşmasında ringe çıkan Gökhan Gülücü, rakibi Viktor Bogudzki tarafından nakavt edildi.
  • Turnuvaya damgasını vuran olay ise Kocaelililer’in, Alman boksör Viktor Bogudziki lehine yaptığı tezahüratlarla salonu inletmesi oldu.
  • Alman boksör Viktor Bogudziki, zaferinin ardından Kocaelililer’le bol bol fotoğraf çektirdi.
  • Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuva dünyanın 214 ülkesinde canlı olarak yayınlandı.
  • 9 Türk ve 9 Alman sporcunun mücadele ettiği geceden elde dilen gelirin 15 Temmuz şehit ailelerine bağışlanacağı belirtildi.
  • Akmis Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Karaalp, Kocaelililer’in büyük ilgi gösterdiği turnuvanın geleneksel hale getirileceğini açıkladı.

 

Akmis Grup’a bağlı Akalp Organizasyon tarafından Türkiye’de ilk kez düzenlenen Mix Fight Kick Boks Turnuvası ilimizde yapıldı. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, Akmis Seyahat’in sahibi Ruhi Karaalp’in ev sahipliği yaptığı turnuva, dünyanın 214 ülkesinde canlı olarak yayınlandı. Kocaeli’nin ve ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan turnuvayı yerinde izleyenler arasında protokol mensupları da vardı.


MURAT DALKILIÇ KONSERİ

9 Türk ve 9 Alman sporcunun karşı karşıya geldiği gece, ünlü popçu Murat Dalkılıç’ın konseriyle başladı. Genç popçu sahneye çıkar çıkmaz salonda alkış tufanı koptu.

 

 

Ünlü popçu Murat Dalkılıç, sahneye çıktı ve söylediği birbirinden güzel şarkılarla salonu salladı.İlk kez ringe çıktığını ifade eden Murat Dalkılıç ve güzel dansçılarının performansı salonda bulunan izleyicilerden tam not aldı. Kocaelililer, Murat Dalkılıç’ın birbirinden güzel şarkılarıyla coşarken, ring boş kaldığında sahneye çıkan dansçılar da görsel bir şölen yaşattı.


KAFKAS KARTALI...

Her biri 3 dakikalık 3 raunttan oluşan 9 karşılaşmada 18 boksör ringe çıktı. Karşılaşmaların 5’ini Türk boksörler, 4’ünü ise Alman boksörler kazandı.

 

 

Kafkas Kartalı lakaplı Erkan Varol, rakibi Türk asıllı Alman boksör Jeton Bojra’yı nakavt ederek altın kemerin sahibi oldu.71 kiloda mücadele eden dünya şampiyonu Erkan Varol, Türk asıllı Alman rakibi Jeton Bojra’yı demir gibi sert yumruklarıyla nakavt etti. Jeton Bojra, Kafkas Kartalı’nın darbelerine birinci rauntta iyi dayandı ama ikinci rauntta yerden kalkamadı. Kafkas Kartalı, Türkiye’ye şampiyonluk sözü verdi.

 

HAVLU ATTIRDILAR

Erkan Varol’dan sonra ringe çıkan Sinan Ulutürk, 77 kiloda mücadele ettiği rakibi Timo Seipel’i yumruklarıyla yere serdi. Timo’nun antrenörü sporcusunun daha fazla zarar görmesini engellemek için havlu attı. Ulutürk’ün arkasından ringe çıkan Avatar Atakan ise 81 kiloda mücadele etti. Avatar, rakibi Kevin Brenda’yı yumruklarıyla kan içinde bıraktı. Yere düşen Kevin’in antrenörü, sporcusu yerden kalkmadan havlu attı. Kevin, havlulunun atılmasına çok sinirlendi, hocalarına sitem etti.

 

SALONU İNLETTİLER

Gecenin son maçında Gökhan Gülücü, Rus asıllı Alman Viktor Bogudzki ile karşılaştı. Ringe ilk olarak Alman boksör çıktı ve işte o an nadir görünen bir olay yaşandı. Salon, ‘Viktor... Viktor...’ sesleriyle inledi. Alman boksörün bu kadar sevilmesine gerekçe olarak ringe çıkmadan önce isteyen herkesle fotoğraf çektirmesi gösterildi. Türkler’in, Alman boksör Viktor Bogudzki’yi tuttuğu karşılaşmada Gökhan Gülücü ikinci rauntta nakavt oldu.

 

DOSTLUK KAZANDI

Türk ve Alman sporcuların karşı karşıya geldiği gecede kazanan sporcular kaybedenleri teselli, kaybedenler ise rakiplerini tebrik etmeyi ihmal etmedi. Gecenin diğer maçlarında 70 kiloda mücadele eden Fatih Aydın, rakibi Charfedin Machfar’ı, 85 kiloda mücadele eden Aykut Tonkal da rakibi Jerome Heinz’ı yendi. Boksörlerimizden Burak Acar, Edgar Manz’a; Osman Çeken Reggean Boudilio Gudo’ya, Bilal Abu Ali ise Türk asıllı Alman boksör Tarık Khbabez’e yenildi.

 

İşte müsabakalarda karşı karşıya gelen sporcular

71 Kg: Erkan Varol - Jeton Bojra

77 Kg: Sinan Ulutürk - Timo Seidel

81 Kg: Atakan Arslan - Kevin Brenda

95 Kg: Gökhan Gülücü - Victor Boguzdki

70 Kg: Fatih Aydın- Charfedin Machfar

74 Kg: Burak Acar - Edgar Manz

78 Kg: Osman Çeken - Reggean Gudo

85 Kg: Aykut Tonkal - Jerome Heinz

100 Kg: Bilal Abu Ali - Tarık Kh

ETİKET :   Akmis Viktor Bogudzki Gökhan Gülücü Jeton Bojra Kafkas Kartalı Mix Fight Kick Boks Turnuvası Sadettin Hülagü Ümit Karaalp