kocaeli , 24-08-2019

Dore Sanat’tan renkli bale ve piyano resitali

İlimizin saygın sanat merkezlerinden Dore Sanat Merkezi’nin yılsonu gösterisi izleyenleri büyüledi. Çocukların muhteşem performansı davetlileri gururlandırdı

21:12:08 | 2018-06-10

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

 

İş kadını Sanem Yavuz tarafından 2004 yılında kurulan, klasik bale ile modern dansı harmanlayan, tiyatro eğitimiyle çocuklara özgüven kazandıran, verdiği piyano eğitimiyle de başarılı müzisyenler yetiştiren Dore Sanat Merkezi, 2017-2018 eğitim yılına muhteşem bir yılsonu gösterisiyle veda etti. Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM)'nde gerçekleşen ‘Alice in Wonderland’ temalı bale gösterisi ve piyano resitali muhteşem performanslara sahne oldu. Ünlü oyuncu Engin Benli’nin sunuculuğunu yaptığı resitale, veliler yoğun katılım gösterdi.

80 ÖĞRENCİ SAHNE ALDI

Anasınıfından 8. sınıfa kadar 80 öğrencinin sahne aldığı resitalde performanslar ve görsel detaylar, davetlileri adeta masal diyarına götürdü. Piyano dinletisiyle başlayan programda piyanist Emre Olca, ‘Evgeny Grinko-Valse’ ve ‘Philip Wesley Distant Memory’ adlı eserlerle kulakların pasını sildi. Ardından sahne, kuğu gibi süzülen balerinlere bırakıldı. Renkli balerin kostümleriyle sahneye çıkan çocuklar, ‘Alice in Wonderland’ bale gösterisiyle büyük alkış aldı.

VALS GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

İki perdelik gösterinin ilk perdesi piyano ve bale gösterisiyle son bulurken ikinci perde Dore Sanat Merkezi'nin kurucusu Sanem Yavuz ve dans eğitmeni Kerem Adatepe'nin vals gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından piyano öğrencileri tek tek sahne aldı, hünerlerini sergiledi. Modern dans performanslarını sergileyen öğrenciler daha sonra tek tek seyirciyi selamladı. Sanat merkezinin kurucusu Sanem Yavuz, tüm eğitmenlere çiçek takdim ederek, verdikleri emek için teşekkür etti.

HERKES MUTLU AYRILDI

Dore Sanat Merkezi’nin çocuklara doğru bir sanat eğitimi verdiğinin altını çizen Sanem Yavuz, kendilerini tercih eden anne-babalara teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Renkli gösterinin kapanışı İzmir Marşı ile coşkulu bir şekilde yapıldı. Çocuklarını hayranlıkla izleyen veliler, resitalden mutlu ayrıldı. 

 

 

 

ETİKET :   dore sanat merkezi sanem yavuz engin benli süleyman demirel kültür merkezi